Премини към съдържание

Предно окачване галант


pe6ohristov

Препоръчано мнение

Галанта е 2001 година, 133 кс

Скърцаше десния преден носач, закарах я на преглед на стенд и човека смаза носачите и ми каза, че за сега може да се кара

Въпроса ми е към запознатите дали е опасно да се кара временно, защото на друго място ми казаха, че може нещо да се откачи на гумата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта е 2001 година, 133 кс

Скърцаше десния преден носач, закарах я на преглед на стенд и човека смаза носачите и ми каза, че за сега може да се кара

Въпроса ми е към запознатите дали е опасно да се кара временно, защото на друго място ми казаха, че може нещо да се откачи на гумата

 

Щом скърца, значи е правият носач(на него ляга амортисьора), хубаво е да му обърнеш внимание и да го смениш с нов, когато имаш възможност. Вече имаме няколко случая с хора във форума на които им се е вадил шарнир. Просто за 100ина лв не си заслужава риска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта е 2001 година, 133 кс

Скърцаше десния преден носач, закарах я на преглед на стенд и човека смаза носачите и ми каза, че за сега може да се кара

Въпроса ми е към запознатите дали е опасно да се кара временно, защото на друго място ми казаха, че може нещо да се откачи на гумата

 

Имам прави и криви носачи с присадени нови шарнири и тампони по 70 лв. бройката .

С разскърцали се вече шарнири си е опасно да се кара, а сега като сте сложили и смазка още по лесно могат да се измъкнат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Не знам как е с нормалното окачване, но при мен ги усетих правите, че има луфт преди са започне да скърца... Решението е смяна, за безопасността на всички на пътя! Това че сте смазали помага за намиране на кой-точно скърца и толкова!

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галанта е 2001 година, 133 кс

Скърцаше десния преден носач, закарах я на преглед на стенд и човека смаза носачите и ми каза, че за сега може да се кара

Въпроса ми е към запознатите дали е опасно да се кара временно, защото на друго място ми казаха, че може нещо да се откачи на гумата

 

Би трябвало около 2-3 месеца да издържи, но може и по-рано или по-късно да се откачи, зависи от стила на каране, колко често се кара и разбира се - състоянието на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...