Премини към съдържание

Space Wagon скъсан ангренаж


Препоръчано мнение

Здравейте! Става въпрос за Спейс Вагон 92-93г 4G63 мотор 2.0i 16v скъса ангренажен ремък.Знае ли някой дали този мотор има защита. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Става въпрос за Спейс Вагон 92-93г 4G63 мотор 2.0i 16v скъса ангренажен ремък.Знае ли някой дали този мотор има защита. Благодаря предварително.

Не, удря клапаните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не само ги удря, на моя направо ги потроши, заедно с главата и буталата, и това само на стартер не в движение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами бяха се откъснали 5-6 зъба при коляновия вал и фактически ремъка е пробуксувал. Колата е изгаснала като е била в покой на 800-900 оборота. Разпределителния вал въобще не въртеше като върти на стартер но не се е чуло нещо да изклопа.Майстора който смени ремъка каза, че е ударила и неможе да запали, а и му нямам мн доверие защото повече разбира от лади и жигули. Та имам някаква надежда да не е зацепил ремъка както трябва а и четох, че този мотор имал защита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че има защита - навременно сменяне на ремъци с качествени такива. Бъди сигурен че имаш няколко клапана ударени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

да удря и то много лошо!!! и един съвет сменяйте обтегача на ангренажа спецялно 4g63 от него ми е прехвърлял зъб и са се кривили клапани само на стартер не са му много ефтини частите на тоя вагон ич не е ефтин за подръжка

Редактирано от tihomir georgiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бе, гарнитура за глава - 15лв., гарнитура на колектора - 2 лв., комплект SKF ремъци и ролки - 100лв., клапани - 7-8лв.

Виж обтегача си е скъп но аз не съм го сменял никога, 4 пъти съм сменял ангренажа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...