Премини към съдържание

Нов член-въпроси


Препоръчано мнение

Здравейте ,

нов член съм във форума. От няколко дена съм собственик на Мицубиши Аутлендер 2008 г - 2.4 бензин, с автоматична скоростна кутия. Имам няколко въпроса, защото колата ми е непозната като поведение.

Първият ми въпрос е нормално ли е да дава разход в града 15 литра - газ. Газовият инжекцион е Романо .

Вторият ми въпрос е нормално ли е от трета скорост нагоре при подаване на газ, автомобила да бучи, и само при отнемане на газта да превключва по-висока предавка .

На колко километра се обслужва автоматичната скоростна кутия? И на колко километра се сменя външния ремък?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра се обслужва автоматичната скоростна кутия?

 

Здравей колега, ако ти е:

Ако е CVT ; събира 7,1л, изисква се стандарт: Special CVT fluid, Dia Queen CVTF J1, смяна на 80 000 км, или при 40 000 км (в тежки експлоатационни условия)

 

Ако НЕ Е CVT: събира 8,1л, изисква се стандарт: ATF, SP-III, смяна на 90000 km/72 months (нормална употреба), или 45000 km/36 months (в тежки експлоатационни условия)

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега svetliof за бързия отговор. Мисля че скоростната кутия е CVT . Утре ще отида до Ратола в София да видя предишния собственик кога е сменял маслото за последно, защото имам чувството, че изобщо не е сменяно. Възможно ли е ако не сменяно изобщо и автомобила е на почти 190 хил км. скоростната кутия да не работи добре?

Нека някой със същия автомобил и двигател, който е газифициран да напише дали 15- градско в София е добър разход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега svetliof за бързия отговор. Мисля че скоростната кутия е CVT . Утре ще отида до Ратола в София да видя предишния собственик кога е сменял маслото за последно, защото имам чувството, че изобщо не е сменяно. Възможно ли е ако не сменяно изобщо и автомобила е на почти 190 хил км. скоростната кутия да не работи добре?

Нека някой със същия автомобил и двигател, който е газифициран да напише дали 15- градско в София е добър разход?

...възможнно е,в официалните сервизи само пишат на хартия ,а реално не сменят консумативите,това съм го виждал десетки пъти.....и за това кутията ти не работи правилно, и скоро ( а може и вече да е сдала )ще издаде багажа....като се сменя маслото й, се сменя и м. филтър.....иначе разхода е там някъде....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...възможнно е,в официалните сервизи само пишат на хартия ,а реално не сменят консумативите,това съм го виждал десетки пъти.....

Има и една много дълга тема в BMW форума. Един човек се оплака, че вместо смяна, само са му доляли масло и даже не са сменили масления филтър. И като се почна: - почти всеки имаше да сподели подобен случай от официалните сервизи на най-различни марки.

 

Ама какво друго да очакваме, като въпросните сервизи масово са собственост на някакви мутроселяни, които си мислят, че е голямата далавера да държат начинаещи автомонтьорчета на по 500 лв. заплата -> естествено, че последните ще гледат да краднат и с гъза си.

 

Ако се чудите от къде идват многото обяви за продажба на истински фирмени и качествени масла, при това много на далавера: - Една голяма част от тези масла всъщност е трябвало да бъдат наляти по колите на разни други хора. Но поради определено стечение на обстоятелствата, имате уникалната възможност да си ги закупите на тази супер цена. (-> естествено в случай, че не ви притеснява възможността да са крадени, зашото най-често са.)

 

Май е голям чеп, купуването на чисто нови коли в БГ -> освен ако не сте склонни да прежалите 5 годишната гаранция и още от самото начало да започнете да си сменявате маслото сами.

 

Единствен вариант е ако имате свой човек в сервиза - освен, дето няма да ви цакат с маслото, и всичко друго ще е във ваша полза. Даже на 59-тия месец от 5-годишната гаранция може да вкарате колата на сервиз, и вашият човек да ви изпише една камара нови части, с които да изкарате безпроблемно за следващите 5 години. - Ще го почерпите естествено, но това ще бъдат най-добре похарчените 2000 лв. за колата през целия й живот.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...