Премини към съдържание

Реглаж предница (toe)


dreadx

Препоръчано мнение

Някой може ли да помогне със съвет:

 

-- Понеже си карам колата предимно 99.9% градско, а ако е по магистрала (много рядко напоследък), то със скорост до 150 км.ч., не повече, взех да мисля как е най-добре да си регулирам предницата (toe). Дали колелата да сочат 0.0 - точно направо. (в ръководството дават 0 +/-3 mm.) -> Което аз се чудя как точно да го разбирам: 1. на който както му е кеф, - или 2. може би според основното приложение на колата??

 

Някой може ли да каже подробности - как нормално се прави реглаж, по преценка ли се прави (според приложението на МПС-то, например?)

Ако влиза в този толеранс (от книжката) пипат ли го изобщо? - или там имат някакъв софтуер с други, точно определени данни, по които настройват колата, ако ще и с малко да се разминава?

 

* от това ръководство гледах: http://mitsubishi-motors.kiev.ua/Manuals/Galant_EA/WorkShop/33.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички софтуери имат определен толеранс. Затова и дават +/-, не според твоите желания :) Няма значение къде караш автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не не - имам предвид както по книжката я дават на моята +/- 3.0 mm., ако например е в минус (отворено toe) и я закарам на реглаж, ще я пипат ли нещо, или ще кажат, че е ок.

 

--- дали в софтуерите има някаква по-добра препоръка за настройка, и колко точно я дават за Галант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...