Премини към съдържание

Стрелката за температурата


Препоръчано мнение

Досега винаги колата след като загрее, стрелката се настаняваше в средата и не мърдаше. От няколко дни обаче при студен двигател стрелката се вдига до средата, а при каране почти стига до червеното. Очевидно колата си загрява нормално, газта си работи според реалните градуси, антифриз има. Знаете ли къде е проблема -датчици или повредена стрелка, спойки или нещо друго? Защото така е малко напрягащо да се кара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра, че загрява нормално? Аз не съм техник но когато на моя нисан преди години се държеше така, се оказа гарнитура на главата. Отвори казанчето за вода като е загряла и виж бълбука ли вътре. Също така като спреш, температура връща ли се в средата?

Редактирано от hgeorgiev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да е колата, по добре спри да я караш и търси майстор, тези стрелки са за това, дано се разминеш само с гарнитура!!! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да е колата, по добре спри да я караш и търси майстор, тези стрелки са за това, дано се разминеш само с гарнитура!!! :icon_crying:

Май аз грешно го обясних, тя стрелката само като дам на контакт и си отива в средата, при студен двигател. Така, че тя температурата си е О.К.

Иначе колата е Спейс стар 1,3 , щом мислите че е важно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам спейс стар 1.3 и когато стрелката ми беше в средата ми издуха гарнитурата между 3 ти и 4 ти цилиндър така , че не разчитай на това , че проблема е в стрелката и си провери маркучите термостата и капачката на радиатора ( от личен опит не съм монтьор) Поздрави

Редактирано от senator
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да махнех таблото с уредите и да го сложиш наново, или да махнеш минусовата клема на акумулатора. Ако не се оправи, може би ще успееш с ръка сам да си преместиш стрелката на правилното място като махнеш стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...