Премини към съдържание

Моля ви за съвет


Препоръчано мнение

Здравейте,

Отдавна-отдавна не съм минавал насам... Откакто продадох Space Wаgon-a си...

Но сега отново има сериозна вероятност да се върна в семейството на Мицубиши... За което е и моето питане.

 

Става въпрос за Outlander - 2,4 литровият бензинов двигател. Колата е на 4,5 години, много, много запазена и купувана тук, от познат.

Притеснява ме основно разхода й. Живея в София... Какъв разход мога да очаквам градско? И какъв разход извънградско (говорим за скорости от 110-120км/час по правило, рядко карам по-бързо).

Този двигател с верига ли е, четворката обслужва ли се някак? И най-вече - дали понася газ? Четох много по темата - включително написаното от Пламен - че е с кекави клапани и гнезда. И все пак - има ли шанс за газификация?

 

Колата е приятна, чувствам се на "втория" етаж, което е прекрасно. Instyle оборудване е - тоест - има всичко необходимо, в класическия за японците стил. Гумите са 215/70/16, тоест, за около 600-700лв. могат да се вземат 4 сносни гуми. Остава разходът и евентуални мнения на недоволни :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Отдавна-отдавна не съм минавал насам... Откакто продадох Space Wаgon-a си...

Но сега отново има сериозна вероятност да се върна в семейството на Мицубиши... За което е и моето питане.

 

Става въпрос за Outlander - 2,4 литровият бензинов двигател. Колата е на 4,5 години, много, много запазена и купувана тук, от познат.

Притеснява ме основно разхода й. Живея в София... Какъв разход мога да очаквам градско? И какъв разход извънградско (говорим за скорости от 110-120км/час по правило, рядко карам по-бързо).

Този двигател с верига ли е, четворката обслужва ли се някак? И най-вече - дали понася газ? Четох много по темата - включително написаното от Пламен - че е с кекави клапани и гнезда. И все пак - има ли шанс за газификация?

 

Колата е приятна, чувствам се на "втория" етаж, което е прекрасно. Instyle оборудване е - тоест - има всичко необходимо, в класическия за японците стил. Гумите са 215/70/16, тоест, за около 600-700лв. могат да се вземат 4 сносни гуми. Остава разходът и евентуални мнения на недоволни :).

....автомат ли е колата.....коя очно година е ?

...4В12 мотора е доста по различен от 4G69 ,където е с ръчно регулируеми клапани......проблема на 4В12 мнотора е, че когато се кара на газ, тогава се налага да се прави реглаж на клапшаните по често,наред със смяната на свещите.....ако се кара на бензин, то реглажа се прави на 100-120 к км. пробег, докато на газ по мое мнение - на 40-50 к км.......тъй като пробега му е скасен значително ( повече от 2 пъти ),а реглажа на клапаните се прави чрез пулове, тогава сметката не излиза , защото един реглаж на такъв мотор излиза около 500-700 лв.,защото се свалят разпр. валове, верига,пулове и т.н......мож е да се удължи времето и пробега зьа реглаж, ако се монтира система за смазване на клапаните при работа на газ......рекорда , който съм правил за дълъг интервал е около 60000 км. ,макар и не на този мотор ,но са подобни клапаните.....след това динамиката се влошава и мотора работи неуравновесено на празен ход.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Говорим за 4B12 - 2,4 литровият MIVEC, ръчна скоростна кутия.

 

А какъв разход да очаквам от този мотор?

 

Здравей

 

Аз карам такъв мотор на Outlander 2004 ръчна кутия и разхода в града е около 12л

Извънградско е около 7л

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че няма голямо значение коя година е разхода е почти еднакъв.

Ако има някаква промяна в електрониката може и да има разлика но ми се струва ,че ще по-икономичен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталог й дават 12,6 градско....

Дванадесет в София сутрин/вечер...трудно ми се види...

А именно реалният разход ме интересува...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип разхода на място е около 700 мл на час.

Сметни с хронометър колко време си в покой когато си в трафика и ще получиш резултата.

Според мен сметката ще ти покаже 15 л.

Аз не карам в града и нямям поглед ,а и в западна европа малко се кара в центъра ,по голямата част от народа се движи с гр.транспорт.

Моята сметка е ,че ако се ходи наработа с кола излиза около 350-400 лв месечно.(освен ако не се работи с колата)

Ако само се возиш ,няма смисъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталог й дават 12,6 градско....

Дванадесет в София сутрин/вечер...трудно ми се види...

А именно реалният разход ме интересува...

Много висок разход за малък двигател, колега? Паджерото: пълно-пълно, декември-януари в най-големите студове с пуснато 4х4 на разстояния до 5 км. само градско ми даде 13,8л/100км.

Поздрави и успех с покупката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е дизел може ,предишната ми кола беше Frontera 2.3 TD разхода беше там някъде.

Много ми харесваше вършеше добра работа стара и непретенциозна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталог й дават 12,6 градско....

Дванадесет в София сутрин/вечер...трудно ми се види...

А именно реалният разход ме интересува...

Каталожните данни за разход на гориво на японските марки съвпадат с реалните,не е като при дойчетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

 

Аз карам такъв мотор на Outlander 2004 ръчна кутия и разхода в града е около 12л

Извънградско е около 7л

Колега,тук си посочил даже разход с 5-10 % по-малък от каталожния ?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам повече смесено или извънградско ,за това ми е такъв разхода .

В трафика не влизам и незнам колко ще ми даде като харч.

Може би ще се доближи до спецификаците.

Но и сега не е малко ,да не забравяме ,че горивото не много добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам повече смесено или извънградско ,за това ми е такъв разхода .

В трафика не влизам и незнам колко ще ми даде като харч.

Може би ще се доближи до спецификаците.

Но и сега не е малко ,да не забравяме ,че горивото не много добро.

Ако си имал предвид,че разхода може да бтде и ПОД каталожния при определени условя /най-вече при внимателно натискане на педала на газта/ и аз съм на това мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че мога да очаквам около 8,5 литра на извънградско при скорости около 110км/час и градско - около 13-13,5?

Говорим за ръчни скорости...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че мога да очаквам около 8,5 литра на извънградско при скорости около 110км/час и градско - около 13-13,5?

Говорим за ръчни скорости...

При изправно МПС и шофъор,който знае и кара икономично,както писах и по-горе реалност е разход с каталожни данни.Но все пак да уточня аз нямам и не управлявам оутлендер.Извод правя от други японски марки и последно съм с лансър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят извод от Space Wagon 6G63 4x4 е, че харчи малко над каталога. И то без да съм особено спортен шофьор, напротив.

Като имам предвид, че надали замерванията за разхода за правени в София, където живея - не мога да повярвам, че са верни - по-скоро се чудя с колко не са.

 

 

При изправно МПС и шофъор,който знае и кара икономично,както писах и по-горе реалност е разход с каталожни данни.Но все пак да уточня аз нямам и не управлявам оутлендер.Извод правя от други японски марки и последно съм с лансър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...