Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Премахване на АГУ


Препоръчано мнение

Space Runner 1.8 MPI (4G93) 1999г

Привет,

колата има стара газова уредба от най-простия вид с "плочка" (не инжекцион) и огромна газова бутилка, която обезсмисля приличния багажник.

Имам желание да я разкарам, а в по-добре времена до сложа нов газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната гума.

В тази връзка имам няколко въпроса:

1. Технически сложно ли е демонтирането на АГУ

2. Как се изпразва бутилката и как се избягва опасността от взрив?

3. Може ли част от детайлите да останат, с цел употреба впоследствие?

 

Ще съм благодарен за мнения по въпроса!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,демонгирането не е сложно.1. Каарай на газ докато свърши .2.Затваряш двете кранчета на бутилката.3.Разкачаш тръбите от бутилката.4.Свапьш бутилката.

 

5Разкачаш маркучите за затопльне на изпарителя и ги свързваш една с друга.6.Развиваш медната тръба от изпарителя и го сваляш заедно с плочката.

 

7.Премахваш тръбата.8.Внимателво премахваш захранването и окабеляването.8Възстановяваш подаването нагориво.9Премахваш електромагнитните клапани.

 

Това еІДерзайhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

T.e. искаш газовата бутилка да бъде извън колата, отзад на най-ниското възможно място, до ауспуха? И най-податлива на удар? Ще трябва да се помисли за обезопасяването и.

Този двигател работи чудесно и с обикновено газово, ако ти е наред не се вкарвай във филми със смяна и съмнителен ефект.

Разликата в разхода на газ между двете уредби ти гарантирам че ще бъде под 0.5л./100км.

Вървенето ще е малко по-добре и то най-вече във високите обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

 

Бутилката по показания е празна, но аз си мисля че взе пак има остатъчно количество газ в нея и това ме притеснява.

А бутилката извън купето ми се струва даже по безопасно отколкото вътре, още повече просвета при мястото за гумата е доста приличен, знам ли и аз.

 

В кръга на шегата, най-безопасно сигурно е на покрива като на автобусите, но не съм виждал такова изпълнение.... :icon_rock:

 

Истински ме притеснява и "възстановяването на електриката", без да се знае какво и как е правено и шънтирано....

 

Лек и безавариен път на всички колеги и позволявам си да пожелая: Бъдете толерантни на пътя, ако има спорове и нерви, не е там мястото - има писти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...