Премини към съдържание

Премахване на АГУ


Препоръчано мнение

Space Runner 1.8 MPI (4G93) 1999г

Привет,

колата има стара газова уредба от най-простия вид с "плочка" (не инжекцион) и огромна газова бутилка, която обезсмисля приличния багажник.

Имам желание да я разкарам, а в по-добре времена до сложа нов газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната гума.

В тази връзка имам няколко въпроса:

1. Технически сложно ли е демонтирането на АГУ

2. Как се изпразва бутилката и как се избягва опасността от взрив?

3. Може ли част от детайлите да останат, с цел употреба впоследствие?

 

Ще съм благодарен за мнения по въпроса!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,демонгирането не е сложно.1. Каарай на газ докато свърши .2.Затваряш двете кранчета на бутилката.3.Разкачаш тръбите от бутилката.4.Свапьш бутилката.

 

5Разкачаш маркучите за затопльне на изпарителя и ги свързваш една с друга.6.Развиваш медната тръба от изпарителя и го сваляш заедно с плочката.

 

7.Премахваш тръбата.8.Внимателво премахваш захранването и окабеляването.8Възстановяваш подаването нагориво.9Премахваш електромагнитните клапани.

 

Това еІДерзайhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

T.e. искаш газовата бутилка да бъде извън колата, отзад на най-ниското възможно място, до ауспуха? И най-податлива на удар? Ще трябва да се помисли за обезопасяването и.

Този двигател работи чудесно и с обикновено газово, ако ти е наред не се вкарвай във филми със смяна и съмнителен ефект.

Разликата в разхода на газ между двете уредби ти гарантирам че ще бъде под 0.5л./100км.

Вървенето ще е малко по-добре и то най-вече във високите обороти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията!

 

Бутилката по показания е празна, но аз си мисля че взе пак има остатъчно количество газ в нея и това ме притеснява.

А бутилката извън купето ми се струва даже по безопасно отколкото вътре, още повече просвета при мястото за гумата е доста приличен, знам ли и аз.

 

В кръга на шегата, най-безопасно сигурно е на покрива като на автобусите, но не съм виждал такова изпълнение.... :icon_rock:

 

Истински ме притеснява и "възстановяването на електриката", без да се знае какво и как е правено и шънтирано....

 

Лек и безавариен път на всички колеги и позволявам си да пожелая: Бъдете толерантни на пътя, ако има спорове и нерви, не е там мястото - има писти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...