Премини към съдържание

Промивка SST


Kiril_90

Препоръчано мнение

Здравейте, решил съм да извършва следната процедура: Цък-Цък-Виж-Ме

 

Няколко дена си блъскам главата какво по-дяволите е това минерално масло. Ползваното масло от темата е ТОВА , което пише че е леко разхлабително за животни :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

В гоогле като напиша минерално масло и тъка нататък и излизат само моторни минерални масла , мисля че в Европа такова "животно" няма. След по-подробно търсене попаднах на интересна несигурна информация че същност другото му име за Mineral Oil в нашия край е Teчен парафин. Тука идва въпросът ми ползваното масло от линка течен парафин ли е или не. Ако не къде мога да намеря такова масло.

 

М/у другото някои правил ли е тази процедура ? :help: Има ли смисъл от нея ? :help:

 

П.С. Няма да си налея течен парафин в скоростите освен ако не сам 1 000 001% сигурен :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е причината за да искаш да си наливаш такова нещо в кутията?

 

Ами виж Цък-Цък :icon_thumbup: Пише че при смяна на маслото особено ако не е сменяно скоро е хубаво да се промие на място с такова масло. Хора по форумите се кълнат в госпоспод че даже в официалните им сервизи им го препоръчвали и предлагали като услуга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нормално работеща кутия не виждам причина да го правиш. Спазвай си сервизните интервали със заводски консумативи и си карай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При нормално работеща кутия не виждам причина да го правиш. Спазвай си сервизните интервали със заводски консумативи и си карай.

 

Изглежда ми като добра идея тази промивка. Но без ясен отговор най-вероятно просто ще си сменя маслото с филтъра като просто ще се постарая хубаво да източа масления радиатор :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Промивка" с друг продукт може и да е добре да се направи, но само ако след това се източи цялото съдържание на хидравличната система, което в случая е почти невъзможно. Ако се прави "промивка" може да се ползва маслото препоръчано от Мицубиши, лошото е че цената му е висока.

Ползваното минерално масло в темата, пише че не се смесва с маслото за кутията. Пък и темата е дълга и има поне 10 човека извършили процедурата без да имат проблеми след това.

Аз бих пробвал без да се замисля ако намеря масло като на снимката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като не се смесва с маслото на кутията какво ще изчисти? Целта на промивките е да разграждат въглеродните наслагания и да ги изнасят с течността. Ако имаш някакви "тежки" парченча те са във филтъра или картера на кутията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми останаха 2 - 3 литра масло за CVT - оригинално масло . Ако се интересувате мога да ги дам на нормална цена . Продадох колата и сега се сетих че останаха, като ви четох темата. Номера ми е 0896774341.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми останаха 2 - 3 литра масло за CVT - оригинално масло . Ако се интересувате мога да ги дам на нормална цена . Продадох колата и сега се сетих че останаха, като ви четох темата. Номера ми е 0896774341.

Не става дума за CVT, а за Ево със SST кутия. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...