Премини към съдържание

Space Star Mp3


Препоръчано мнение

Купих си скоро Space star 1,8 GDI много съм доволен страхотна кола. Има обаче един недостатък и ще се радвам ако ми помогнете. Стандартно е оборудвана с радиокасетофон. Контролния дисплей на компютъра се управлява от панела на касетофона и подмяната е невъзможна. Как и какъв MP3 плеър да адаптирам. Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако го вържеш на AUX входа на радиокасетофона всякакъв МР3 плеър ще ти свърши работа, ако няма външен вход радиото пък може да си вземеш един адаптер от аудио към FM, само че гледай да е стерео че има доста менташки които са моно и се губи удоволствието от звука. Аз лично на колта съм с такъв адаптор, стерео, хващам си го на радиото и ... кеф, а плеара ми е от най-обикновенните джобни но ми върши работа - кача си от РС-то песни и не се занимавам с дискове. На вагончето гледам че има AUX вход радиото и си мисля да си направя едно кабелче - все пак без преобразуване аудио-FM-аудио ще е по-качествен звука. Успех и честита придобивка ;)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление оригиналния радио-касетофон няма входове :icon_censored: или поне не виждам такива на панела .

Замислил съм се за смяна на касетофона , все пак единственото ,което ще загубя е смяната на 3-те режима на бордовия компютър (средна скорост,среден разход, остващи километри). Според книжката ако се подмени оригиналния касетофон ще се показват само оставащите километри на дисплея без възможност за смяна ...

Надявам се, че има и друг начин да включа външен мп3 плеъйр , ако някой има идея, моля пишете .

 

Пробвах с тези излъчватели на FM честота, но качеството е ужасно - milenjs би ли ми казал каква марка и откъде си закупи твоя ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням от къде попадна в мен, май някой ми го подари, срaвнително добри има в Jar computers.

Сетих се и за друг вариант - ако наистина нямаш външен вход на радиото може да пробваш с адаптерна касета - при нея сигнала се прехвърля чрез индуктивност директно към възпроизвеждащата глава на радиокасетофона и не би трябвало да има проблем с качеството на звука.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш няколко възможности, единия е с FM конвертор, ти казваш че качеството е ужасно ,но това зависи от колко ти е добър приемника първо, и второ колко ти е добра джаджата .......аз използвам Трекстор, добра машинка е, и наред с добър касетофон ,Джей Ви Си, и като цяло ме устройва качеството ,има леки смуштения ,но това е нормално.........

Другия вариант е ако касетофона ти е с касета ,а не както моя с Ци Ди...........е както ти отговори колегата...............има късетъчни конвертори и от там можеш да го включиш където си поискаш............

Трети я вариант който аз лично съм го правил на 2-3 касетофона , а и това е най добрия и най професионалното решение е да се отвори касетофона и да се види как е реализирам като ел. схема...........какви предусилватели ползва, какво е крайното стъпало и т.н. По принцип стъпалата се реализирани стандартно , с ИС.....примерно ТА8250 на Тошиба , или някакъв друг ИС...............в зависимост от това как е реализирана схемата, имаш два варианта да вкараш сигнал в касетофона.........единия е да е на входовете ( те са два ) на предусилвателя, а другия е на входа на крайното стъпало............просто се проследяват пътечките и се вижда кои са входовете..............така просто от там ги изкарваш на чиннчове отзад и си готов............

Единствения по голям проблем е как ще постигнеш изключването на единия режим и превключването на другия режим , т.е. примерно от радио на AUX режим( какъвто е твоя случай) ...............в повечето случаи ИС си има и вграден AUX режим, целта е да го ползваш него............ако обаче няма , работата е по сложна и се реализира с електронно реленце.......т.е. още от предусилвателя ,на входа ,,там къде постъпват сигналите от главата на касетата и от FM тунера, се поставя едно ел. реленце( което може да бъде реализирано с транзистори ,работещи в ключов режим на работа) и това реленце просто да превключва сигналите от примерно касета към AUX ( твоя ) режим............това реленце може да се управлява по два начина ,или ръчно , с ключе някъде скрито ,което си го вкл. когато искаш такъв тип сигнал, или пък може да се управлява от самия куплунг , само че тогава куплунга ти трябва да бъде не чинч а стерео с превключвател ( не му помня точно името , имаше спец . име на такива куплунги).............

при първия вариант ако искаш с ключе да се управлява превключването, можеш да позваш и функцията на касетофона ( ако има такава заложена AUX ..........защото виждал съм на някои касетофони че на чипа има заложена такава функция ,но няма реализация ........т.е. няма изходи............но си има на менюто .................ако е така и при теб, то тогава използвай тази функция.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...