Премини към съдържание

4g63 6или7 болтов ми е двигателя


Препоръчано мнение

Зд.Имам един двигател от еклипс 1г.На който съм свалил главата и буталата.По къкво да разбера дали е 6 или 7 болтов.и имат ли разлика в частите.пр.Гарнетури,лагери,сегменти и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Относно въпроса 6 или 7 болтов, ето прекрасно и детайлно обяснено описание какво да гледаш (освен броя на болтовете, чрез които се закрепя маховика към коляновия вал) - http://www.vfaq.com/mods/early-late-engine.html (ако не разбираш английски, ще ти преведа).

Най-вероятно си с 6 болтов :rolleyes:

 

Коляновия вал, биелите (6 болтовите са по дебели), лагерите са различни до колкото знам. Промените може да се отнасят за 4G63T, така че приемам всякакви забележки! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зд.Имам един двигател от еклипс 1г.На който съм свалил главата и буталата.По къкво да разбера дали е 6 или 7 болтов.и имат ли разлика в частите.пр.Гарнетури,лагери,сегменти и др.

 

Ами щом си свалил буталцата провери с един обикновен шублер диаметъра на големия му отвор. Ако е 48мм е 6 болтов (по здрави), ако е 45мм е 7 болтов.

 

Друг по-лесен начин е да погледнеш има една издута правоъгълна форма излята със самата глава точно над изпускателния колектор над 1ви цилиндър. В тази форма има една кръгла вдлъбнатина. Ако е от лявата страна е 6 болтов. Ако е от дясната е 7 болтов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6 болтов се оказа.благодаря колеги.Вече дойдоха и частите.

Само да попитам тук,да не отварям нова тема.

Колко се стягат болтовете на главата и лагерите на биелите и вала.Че не открих в нета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6 болтов се оказа.благодаря колеги.Вече дойдоха и частите.

Само да попитам тук,да не отварям нова тема.

Колко се стягат болтовете на главата и лагерите на биелите и вала.Че не открих в нета.

 

https://www.scribd.com/document/15602877/dtm?ad_group=Online+Tracking+Link&campaign=Skimbit%2C+Ltd.&content=10079&irgwc=1&keyword=4417&medium=affiliate&source=impactradius

 

Колега препоръчвам ти да си изтеглиш цялата книга от тук и да отидеш директно на страницата за двигателя. Там пише последователността и нютонметрите на затягане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте колеги, и аз имам един въпрос - на eclipse 1g 93', който наскоро купих предишния собственик е сложил 6 болтов двигател, вместо оригиналния - какво да очаквам, има ли някаква особена разлика или някакви по-специфични проблеми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...