Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги ! Днес ми светна тази лампичка на таблото SRS . Колата е Outlander 2005 г. Ту свети , ту гасне . Някой да се е сблъсквал с този проблем и евентуално да знае решението му ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размърдай кабелчето под предните седалки и виж дали ще започне да премигна. Ако не тогава една диагностика трябва да покаже някаква грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Логична идея , но се оказва ,че не е от там . Проверих буксите и ги пръснах с контактен спрей , но проблемчето си остана С намерението съм да сваля лентовия кабел на волана и да видя дали там няма някакво прекъсване . Иначе днес ми стана ясно какво значи тази лампа . Разработват ме ''СРС'' специални разузнавателни средства :)

Редактирано от naskob
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравейте, някакви подробности относно ремонта на лентовия кабел, защото и при мен се яви този проблем, но ме притеднява цената на този ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния вариант е да поръчаш нова неоригинална спирала от ибей за около 35 лв. Смяната е сравнително лесна. Откачат се две букси, сваля се волана и се махат двете пластмаси. Развива се спиралата,слага се новата новата и по обратния ред. Само да се бележи волана, въпреки че шлиците са едри да не се завърти. Оригинална спирала е към 300 лв и според мен не си струва, китайската върши същата работа.

Има и вариант за ремонт на самия лентов кабел. Разглобява се спиралата и се правят мосчета в конекторите между повредената писта и някоя от свободните здрави писти.

Моят сайт

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Най-лесния вариант е да поръчаш нова неоригинална спирала от ибей за около 35 лв. Смяната е сравнително лесна. Откачат се две букси, сваля се волана и се махат двете пластмаси. Развива се спиралата,слага се новата новата и по обратния ред. Само да се бележи волана, въпреки че шлиците са едри да не се завърти. Оригинална спирала е към 300 лв и според мен не си струва, китайската върши същата работа.

Има и вариант за ремонт на самия лентов кабел. Разглобява се спиралата и се правят мосчета в конекторите между повредената писта и някоя от свободните здрави писти.

Моят сайт

Браво че си сетил за това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...