Премини към съдържание

Смляха ми Галантчето


Препоръчано мнение

Привет колеги!

Гадна работа са това пътищата, пълно е с малоумници.

В петък си минавам на зелен светофар направо на път с предимство и един господин реши, че ще направи ляв завой пред носа ми, но непозна и го завъртях на 180 градуса.

Ударих го челно в задната дясна гума и при него няма почти нищо(най много задния му мост да е заминал), но мицуто(Е33А,4G63) е със смляна предница(радиатор, фарове, брони, спойлер, халогени, калници, подкалници, маска и др.)!

Въпросът ми е колко ли ще ми струва ремонта, дали ще намеря части или да го бракувам?Още не са я разглобили, за да направят втори оглед и незнам колко ще ми изплатят застрахователите.

Направо незнам откъде да я подхвана!Според вас какъв е изхода?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Изхода е да видиш колко пари ще ти изплатят от застрахователите и да търсиш части втора употреба от Мишата или от други места.

Ще си направиш колата. Не е нужно да я бракуваш. Ако има нещо - пиши. Ще помагаме. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега в началото на годината ми се случи същото нещастие :icon_crying: .Застрахователите ми я платиха на 85% тотална щета :icon_blush: Но си имам практика след такъв удар да не поправям а да продавам.....Къде ти е каското ако мога да ти съдеиствам нещо :icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да ти кажа ,че след това се чухме с момчето на което му продадох ударения галант и ми каза че целия ремонт+ цялостно пребоядисване му е излезнало малко по- малко от 3000.лв Цялата предница от Миша му излезна около 1500лв

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега в началото на годината ми се случи същото нещастие :icon_crying: .Застрахователите ми я платиха на 85% тотална щета :icon_blush: Но си имам практика след такъв удар да не поправям а да продавам.....Къде ти е каското ако мога да ти съдеиствам нещо :icon_blush: :mitsu-smiley:

Каското е в "Армеец".

Вчера мина първи оглед и сега 5 дни ще я разглобяват, после втори оглед и след още 15 дни ще ми кажат експертната оценка. Дотогава трябва да реша дали да започвам да я ремонтирам. Ако почна ще искам и на двигателя ремонт да направя, че започна да лапа и масълце, а това са още 1200-1500 лв предполагам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каското е в "Армеец".

Вчера мина първи оглед и сега 5 дни ще я разглобяват, после втори оглед и след още 15 дни ще ми кажат експертната оценка. Дотогава трябва да реша дали да започвам да я ремонтирам. Ако почна ще искам и на двигателя ремонт да направя, че започна да лапа и масълце, а това са още 1200-1500 лв предполагам.

 

 

Koлега, на твое място бих се отказал. Една кола си струва да се прави ако има потенциал в нея. Ако и мотор ще се прави... Помисли си... Ако я продадеш на части или директно както си е на някой, ще си спечелил не само повече като пари и време, а и ще забравиш случая по-бързо. Това е важно. Помня, когато баща ми се преобърна с един Москвич навремето, тази кола трябваше да е поправи на всяка цена. Беше тотално смляна, но със сантиментална стойност. От 2 москвича се направи един, боядиса се, стегна се... След което хвана трева на паркинга. Баща ми спря да кара. Ако го беше разкарал на момента и взел каквато и да била друга кола, щеше отдавна да е забравил случая. Удари ли се сериозно кола, се маха!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Koлега, на твое място бих се отказал. Една кола си струва да се прави ако има потенциал в нея. Ако и мотор ще се прави... Помисли си... Ако я продадеш на части или директно както си е на някой, ще си спечелил не само повече като пари и време, а и ще забравиш случая по-бързо. Това е важно. Помня, когато баща ми се преобърна с един Москвич навремето, тази кола трябваше да е поправи на всяка цена. Беше тотално смляна, но със сантиментална стойност. От 2 москвича се направи един, боядиса се, стегна се... След което хвана трева на паркинга. Баща ми спря да кара. Ако го беше разкарал на момента и взел каквато и да била друга кола, щеше отдавна да е забравил случая. Удари ли се сериозно кола, се маха!

Май си прав и аз вече съм се ориентирал натам.По принцип има доста неща в нея, защото не е засегнат двигателя, а само радиатора и външно калници, брони, спойлери, маска и фарове.Така че за части има и то доста, но незнам като цена каво мога да и взема. Чакам втория оглед и след това ще я продам, стига да намеря на кого.

Освен това е регистрирана без номер на двигателя, така че е идеална за някой, който иска да си направи драгстър. :icon_thumbup:

Успех на всички и се пазете, щото по улиците :icon_censored: Вчера един направи пред мен десен завой с ляв мигач!Пълен "професионалист".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успех на всички и се пазете, щото по улиците :icon_censored: Вчера един направи пред мен десен завой с ляв мигач!Пълен "професионалист".

 

На мен един див заек, има-няма 10 кила, ми отне предимство без мигач, без нищо... :icon_thumbup: Резултатът за момента е броня, вътрешна пластмасова релса, 2 кори... По тукашни цени това са към 500 евро. То не би заек, не би чудо...

 

А най-смешното е че вчера бях с колата на жена ми, и пак ми изскочи заек! Но не се ударихме, иначе 2 счупени коли за 1 седмица от заек щеше да ми дойде малко много.

 

:icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...