Премини към съдържание

пуши като трабант


Toni

Препоръчано мнение

Тази сутрин забелязах, че колата ми пуши ужасно като е студен двигателя. Като позагрее се оправя. Извадих свещите да ги погледна дали са зацапани - нямат нагар но цвета им един такъв тъмно червен, а имаслото ми беше паднало под минимума, а досега масло не ми е горила колата. Преди месец накъде си смених дистрибуторната капачка. Дали може да е нещо от нея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин забелязах, че колата ми пуши ужасно като е студен двигателя. Като позагрее се оправя. Извадих свещите да ги погледна дали са зацапани - нямат нагар но цвета им един такъв тъмно червен, а имаслото ми беше паднало под минимума, а досега масло не ми е горила колата. Преди месец накъде си смених дистрибуторната капачка. Дали може да е нещо от нея?

Едва ли е от дистрибуторната капачка. Възможно е да си с по-рядко масло или да си я прегрявал в жегите, но това са само предположения. Иди да ти премерят компресията и ще се разбере от какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

зависи под какво разбираш "Пушене" .....ако е пара , е нормално, дори и да ти се вижда бял дим, то си е пара............ако е сивкав, тогава пак е "нормално" за твоята кола , все пак е стара и се нуждае от смяна на гумички на клапаните, защото когато е в покой мотора, то тогава отгоре ,маслото се стича по стеблата на клапаните и влиза в цилиндрите ако гумичките не са у ред..........тогава при палене ще пропуши синкаво, а след това вече ще мине пушека във вид на пара, така става и моя най стария така правеше, като му смених гумичките ,всичко си дойде на място.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят също препушва, дори и след като затопли, поръчал съм му едни ремонтни бутала и сегменти,

шлайф на блока и смяна на всички уплътнения - семерини,гумички и т.н. ;-) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сивкав е дима,като е студен мотора, след като загрее се оправя. Сигурно гумичките са заминали. Сега големия випрос е къде да я карам колата. Ратола и Рубин не стават. Освен да пробвам този новия сервиз по пътя за летището дето писаха колегите,че са много доволни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...