Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос за бордовия компютър


Препоръчано мнение

Здравейте! Отскоро съм горд собственик на спейс стар и имам странен проблем с бордовия компютър. Случаят е следния - бяха изгорели крушките на подсветката на таблото и дисплея, разглобих всичко, смених ги и след сглобяване показанията на борд-а се бяха нулирали. Дотук добре (все пак му разкачах захранването), но после така и не иска да тръгне. Показанията за средна скорост и разход за чертички, а оставащите километри са 298 и не помръдват. Карах, нулирах многократно, зареждах гориво и... нищо. Някой има ли идея какъв може да е проблема? Благодаря ви предварително, колеги.

Редактирано от atanasov.p
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава прегледай бушоните, поне аз не се сещам за нещо конкретно в момента.

И това не е. Прегледал съм бушоните, намерих схема и прозвъних инсталацията (сигналите за нивото на горивото и скоростта идват от таблото). Всичко е наред. Не съм проверявал само сигнала от бензиновия компютър дали го има, но няма логика да има проблем там, защото нищо не съм пипал там. Днес правих обслужване (ремъци, масла, филтри и т.н.) и стоя много време без акумулатор - резултатът е, че вече и на оставащите километри има чертички :-(

Редактирано от atanasov.p
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем , когато ми се беше развалил датчика за скоростта. След смяната му се оправиха нещата.

Като цяло трябва да знаеш, че електроника е доста чувствителна в тези автомобили и лесно можеш да си докараш повреда с едно махане на акумулатора. Няколко пъти страдам от подобни явление и все трудно се открива причината за повредата. Провери ди датчика, намира се на гърба на двигателя и е горе долу с формата и дебелината на запалителна свещ, захваната с метален държач. Мисля че някъде по темите имаше мнение как можеш да го замериш дали работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен странното беше че работеше, но без показанията на компютъра. Не мога да кажа със сигурност че това е и твоя проблем разбира се , но не пречи да провериш какво се случва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сагата ми продължава! Вчера свалих централният дисплей от друг автомобил за проба и ефекта беше същият - едно голямо нищо. Държи се по същият начин, като с моя - явно пробема не е в него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Привет!

 

На моята забелязах, че като включа OBD-то и средния разход спира да се променя. Дори да не е закачено за телефона (моят е Bluetooth).

Като го нулирах остана на чертичките докато не изкарах устройстворо от куплунга на ОБД.

Температурата и часовника, остават да работят във всички положения.

Изключването на акомулатора не би трябвало да има никакви други последствия за автомобила, освен нулирането на всички информации, в това число и обучението на компютъра към работата на двигателя.

 

 

На тое място бих си проверил куплунзите на оригиналното радио дали не опират в нещо. Понеже част от кабелите са връзки м/у дисплея и оригиналното аудио.

 

Пиши ако намериш проблема.

Редактирано от Wimoweh
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

На моята забелязах, че като включа OBD-то и средния разход спира да се променя. Дори да не е закачено за телефона (моят е Bluetooth).

Като го нулирах остана на чертичките докато не изкарах устройстворо от куплунга на ОБД.

Температурата и часовника, остават да работят във всички положения.

Изключването на акомулатора не би трябвало да има никакви други последствия за автомобила, освен нулирането на всички информации, в това число и обучението на компютъра към работата на двигателя.

 

 

На тое място бих си проверил куплунзите на оригиналното радио дали не опират в нещо. Понеже част от кабелите са връзки м/у дисплея и оригиналното аудио.

 

Пиши ако намериш проблема.

 

 

Ще го пробвам това с ОБД-то. Имам закачена газова към К линията, от която чете корекциите от бензиновия компютър. Ако това, което казваш има общо ако я изключа трянва да тръгне. Ще изключа комуникацията и ще пиша за резултат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...