Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос за Mitsubishi Eclipse 98 GS


Препоръчано мнение

Здравейте!

В бъдеще мисля за закупя тази кола - 2.0 GS 150 кс.

Един приятел кара такъв автомобил и е много доволен.

Забелязал съм,че когато реши да тръгне от старт с висока скорост без да чупи волана задницата на колата заминава на една страна и постепенно влиза в права линия.

Не мога да си обясня какво кара колата да извършва такава маневра.Нещо общо с диференциала ли е?

Редактирано от xh0z0rs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами тези коли са с предно предаване по принцип. При силен старт въртящия момент не се разпределя равномерно на предните две колела, тъй като едната ос е по-дълга от другата, и предницата на колата придръпва към една страна (на ляво). Това се нарича 'Torque steer'.

 

Та е възможно това да си усетил при твоя приятел, или окончателно нещо по окачването отзад да му е дроб и да кара колата да занася. Но по-скоро залагам на първото.

 

Иначе за всичко останало по колата е изписано много във форума, потърси и ще видиш. Аз лично ти казвам взимай Еклипс да видиш какво е :mitsu-smiley: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Взимай без да се колебаеш ,и аз карам същият от 6 години без проблеми и съм много доволен,ако те интересува нещо питай .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...