Премини към съдържание

Colt CZ3 1.3i 95hp проблем с бордови компютър


Препоръчано мнение

Здравейте колеги :icon_bye:

Карам Colt CZ3 1.3i 95hp

Смених си заводското CD на Колта с JVC от Технополис. Проблема е че копчето за бордовия компютър (моментен разход, средна скорост и т.н.) както и настройките за часовника например са на заводското CD. Въпроса ми е с останалите жици отзад може ли да се изкара това копче някъде? Има ли нещо по специално или е просто копче което сменя показанията на централния дисплей на таблото? Заводското радио го пазя ако нещо се ползва от него

Моля ако някой е правил тази интервенция да сподели. Не вярвам всички да си карате със заводското :icon_hmm:

Търсих подобни теми не намерих.. Надявам се да помогнете :icon_dance:

 

PS Колта е 2006г.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Най вероятно никой не е правил тази "Редукция" от фабричното към друго аудио устройство.Или ако някой е сменял то си кара без да може да коригира час и т.н. показания.

-Според мен, опирайки се на опитът ми в автоелектрониката, най вероятно на фабричнотоаудиоустройство Няма да са само бутони и ключета и да излизат на кабелчета към дистлея. Най малкото ще имат някъкви резисторни делители(ако командите са аналогови) ако се окаже че командите са Цифрови то тогава е невъзможно да се емулират бутоните, тъй като идват от процесора на самото радиоустройство.

Колко излишни(свободни) кабелчета останаха към инсталацията на колата? Вероятно е останал свободен един конектор, със колко пина е той?

-Ако имаш познат радиотелевизионен техник, със много нерви и свободно време, може да отвори старото радио и да проследи бутоните за управление на часовника и борда....ако влизат в ПРОЦЕСОРА, значи НЯМА да стане! , ако се делят през резисторни сборки и R-C групи, значи с малко усилия и няколко външни бутона, играта ще се получи!

....Успех в начинанието :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега. Идеята ми е че в момента си остана на моментен разход (ина показание) а радиото е свалено. И си мисля че копчето е превключвало измежду отделните функции.

Остана букса с 6 кабела като единият е маса. Намерих и схема на буксите в интернет по модел на радиото. Ще се търси техник :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега. Идеята ми е че в момента си остана на моментен разход (ина показание) а радиото е свалено. И си мисля че копчето е превключвало измежду отделните функции.

Остана букса с 6 кабела като единият е маса. Намерих и схема на буксите в интернет по модел на радиото. Ще се търси техник :(

.....хубаво е да прочетеш тази тема.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...