Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Colt Attivo 2 16v 82коня 2003 година заслужава ли си


Препоръчано мнение

Здравейте

Карам въпросния модел в Англия вече година и половина. Сега имам идеята да го от карам в България за смяна на номерата и пак да го върна в Лондон.

Проблема е че има някои ръжди по явно слаби места, съдейки по прочетеното във форума.

Двигателя е перфектен. Не бях вдигал капака година. Изсълзяло е на капака на главата масло . Идея си нямам не е прегряван. Няма ръжди по картера.

Та въпрос ми е ще мине ли в тоя вид прегледа в КАТ и ще изкара ли поне още 2 години, без нещо да се скърши. Имам проблем с качването на снимки . До скоро ще го оправя.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми за КАТ.

Ще изкара много повече от две години, но само ако си го поддържаш - като за начало смени гарнитурата на капака, в БГ струва под 20лв и се сменя много лесно. Ако не си обслужвал двигателя, го направи - също не е скъпо. За части ще дадеш около 150лв (ролки, ремъци), за труд около 100лв - отново в БГ.

Че няма ръжди е чудесно, защото моделът има слаба ламарина.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си регистрираш кола в България и след това я върнеш в Англия по закон можеш да я караш с бг номера до 6 месеца, след това трябва регистрация английска, такса, застраховка , преглед и т.н. , няма смисъл а и българските номера са скъпи също, помисли си добре дали ще е изгодно.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си регистрираш кола в България и след това я върнеш в Англия по закон можеш да я караш с бг номера до 6 месеца, след това трябва регистрация английска, такса, застраховка , преглед и т.н. , няма смисъл а и българските номера са скъпи също, помисли си добре дали ще е изгодно.

Успех

Колега, информативно питам - няма ли "вратичка" в закона, примерно да се излиза за определено време "зад граница" на всеки шест месеца и ако може, за какъв срок? Може ли в този случай да се ползва кола с БГ номера в Англия?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да се излиза, но струва пари, а и трябва преглед в бг, също така полицаите постоянно спират коли с чужди регистрации и правят проверки, ако установят , че пребиваваш повече от 180 дена на острова и караш кола с бг номера е нарушение, другото е проблемът със застраховките, ако участваш в инцидент забрави да получиш нещо като обезщетение, с една дума губиш стойността на колата. Ако се стои в Англия за постоянно и се работи тук , да се кара кола с бг номера с идеята да се спести от застраховка и такса е грешно и може да струва повече в дългосрочен план или в случай на инцидент.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да има вратичка, може да се кара неограничено и съм си направил сметка. Но не това е идеята на темата. Все още не мога да кача снимки и да покажа ръждив за които се притеснявам за пред кат.

Идеята е заслужава ли си самата кола, а не самата идея.

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...