Премини към съдържание

Високи обороти


Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Ще започна по същество - когато паля автомобила студен, оборотите на празен ход са около 2000 и след няколко секунди започват да спадат. Достигат до 750-800 за не повече от минута - две и са стабилни. (дотук добре)

Когато тръгна и изключа от скорост, но автомобилът е в движение (например преди знак СТОП и светофар) оборотите пак гонят около 2000 докато автомобилът на застане в пълен покой (0 км/ч), тогава се нормализират.

Това е в действие докато автомобилът достигне работна температура(предполагам около 75C+), тогава на свободен ход, дори в движение, оборотите са около 1000.

 

Има ли някой с подобен проблем и дали имате идея от какво може да е? Държа да подчертая, че автомобилът няма проблем с ускорението или разхода, просто това ме дразни и искам да знам дали е сериозно.

Става дума за COLT 1,6 GLXI 113 к.с.

 

Благодаря за вниманието!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е нормално когато колата е в движение, освободена от скорост, оборотите да са по-високи (примерно около 1000), но не чак и към 2000 об/мин.

 

П.С. Тъй като става дума за колт IV-та генерация, силно Ви препоръчвам да си смените кондензаторите на ЕКУ-то.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

 

Благодаря за бързия отговор. Моля да ме извините за следващия въпрос, но просто съм некомпетентен - колко излиза грубо като цена една такава интервенция?

Има ли надежден техник, при когото да отида в район Пазарджик или Пловдив?

Има ли някой, който да е правил такова нещо и добри ли са резултатите?

Даже се чудя дали да не мина на една диагностика при компетентен техник, ако по този начин ще хванем точния източник на проблема и други проблеми (ако има такива), но и за това ми трябва помощ с намирането.

 

Поздрави и успешен ден!

Редактирано от IvanDin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните кондензатори, може да ти смени всеки ТВ или Радио техник :) Проблема е, че на тази възраст са склонни към протичане и създават неприятни поразии. Иначе не би било лошо да минеш на диагностика при някой читав техник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...