Премини към съдържание

Колата губи мощност на баир - Галант 2.5 2004г.


nikk

Препоръчано мнение

....към колегата с проблема- според мен някой е отварял мотора ви за да оправи друг проблем с преграването му....вероятно преди да закупите автомобила,и вероятно не е направен добре или по скоро на някой/и от цилиндрите клапаните не са напаснати....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Собственик съм на Галант 2.5 163к.с. прочетох ,че имало някакви гумички на капаците на клапаните които препзвали от това да не влиза масло към свещите,те със гарнитурите ли вървят комплект или се прдават отделно защото аз другата седмица ще карам колата да и сменят гарнитурите и незнам дали ще обърнат внмание на тези гумички на свещите.

Имам и още един въпрос към по компетентните лица,предложиха ми гарнитури Victor Reinz какъв съвет ще ми дадете.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....към колегата с проблема- според мен някой е отварял мотора ви за да оправи друг проблем с преграването му....вероятно преди да закупите автомобила,и вероятно не е направен добре или по скоро на някой/и от цилиндрите клапаните не са напаснати....

 

Ако клапаните не са напаснати добре, няма ли двигателят да работи неравномерно. При мен двигателят си работи перфектно, на празен ход си държи 550 оборота без да ги променя. Датчиците за налягане на въздуха ги замерихме и са в границите. Някой може ли да даде идея как да проверя дали проблемът е в генерацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Собственик съм на Галант 2.5 163к.с. прочетох ,че имало някакви гумички на капаците на клапаните които препзвали от това да не влиза масло към свещите,те със гарнитурите ли вървят комплект или се прдават отделно

 

Оригиналните са отделен парт номер и се поръчват 6 броя отделно MD198128 е номера.

Две лесни опции за покупка - такива уплътнения за дупките за свещите от Евро07, това е номера: TPF600, по 3.50лв/брой + гарнитура на Елринг от ТехКо, 125.960 е номера, 18лв клиентска цена .. или - по-лесно,просто и евтино:

От Евро07: комплект 3 броя упл. за свещи + гарнитура капак, на Виктор Рейнз, 15-53187-01 е номера - 21лв е без отстъпки, на глава, т.е. трябват ти 2 броя такива за двете глави, 42лв общо и ги вземаш от едно място.

Като си почнал, задължително обърни внимание и смени О-пръстена който е на капака на мястото на делкото на предната глава (на задната глава там е делкото, а на предната има същия отвор, но там има капак на 2 болта се дължи) - струва 50ст това уплътнение, а пък тече яко от там и се стича директно върху стартера. Със старото уплътнение по размер ще го намериш лесно, аз моето го купувах помня от м-н Румик в Орландовци.

 

Успех.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги, започвам силно да се съмнявам, че проблемът идва от автоматичната скоростна кутия. Някой може ли да ми каже, дали има възможност да се направи компютърна диагностика на тази скоростната кутия и да ми препоръчате сервиз за диагностика в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...