Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте фенове на марката!

Днес взимаме едно Л200 и искаме да му сложим Fullbox надстройка, но цената в Балкан Стар е много висока. Проучих, че в Германия или Австрия е повече от 2 пъти по-евтино. Въпросът ми е някой от вас поръчвал ли си е надстройка за колата си, от къде, доволен ли е и т.н. Всякакви мнения ще са ми от полза, за което ви благодаря предварително!

 

Форумът е много хубав :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Fullbox , купих го от Ратола и там го монтираха. Скоро чух за някаква фирма в Пловдив където продавали всякакви пластмасови надстройки за всякакви марки пикапи, за съжаление това е всичко което знам, трябва сам да се разровиш. Иначе аз съм доволен от моя, той си е оригинален :mitsu-smiley: и си пасна перфектно на колата. Много подобрява аеродинамиката съответно и сваля разхода на гориво, което не може да се каже за какъвто и да е било друг модел hardtop. Аз моето :mitsu-smiley: почти не го товаря така че мен по-малкото багажно пространство не ме притеснява, но ако ти си решил да го товариш по добре се замисли за hardtop.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Fullbox , купих го от Ратола и там го монтираха. Скоро чух за някаква фирма в Пловдив където продавали всякакви пластмасови надстройки за всякакви марки пикапи, за съжаление това е всичко което знам, трябва сам да се разровиш. Иначе аз съм доволен от моя, той си е оригинален :mitsu-smiley: и си пасна перфектно на колата. Много подобрява аеродинамиката съответно и сваля разхода на гориво, което не може да се каже за какъвто и да е било друг модел hardtop. Аз моето :mitsu-smiley: почти не го товаря така че мен по-малкото багажно пространство не ме притеснява, но ако ти си решил да го товариш по добре се замисли за hardtop.

 

А как се монтира надстройката към легена, той дупчи ли се за монтажа или е с някакви други неща хванат? Най-вече ме интересува дали може бързо да се сваля, защото по принцип ще го ползвам доста за товарене...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дупчи се легена а самия Fullbox си има две шпилки по една в средата на лявата и дясната страна, след като се надене Fullbox-а просто се затяга към легена. След като веднъж е пробито и са монтирани заключващите планки после всеки монтаж или демонтаж е работа за 10 мин. Проблема е че сам човек не може да го мести-много е обемист иначе тежи около 30кг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София изработват доста качествено такива в двора на СБА - Панчарево. Всички пикапи на енергото са с такива. Цената беше под 2000 лв. Моделите са няколко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

доста неща научавам от вас, :icon_thumbup:

Още нещо се сетих да питам - задната врата на легена заключва ли се от вратата на фулбокса? Предполагам, че дори и да се заключва, няма електрическа ключалка, която да се върже към централното?

Скоро ще има повече яснота относно това от къде ще взема надстройката..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Падащата врата се заключва от капака на Fullbox-а. Моя няма машинка на ключалката и съответно не може да се върже към централното, съмнявам се да има такъв модел който да може. Питах за пловдивската фирма и ми дадоха тел. 0888504164. Разбира се има идруги фирми но ми казаха че само тези имали такъв модел надстройка. Все пак моя съвет е ако имаш възможност да си вземеш оригинален :mitsu-smiley: , той си е проектиран за съответния автомобил и ще изглежда перфектно - гаранция :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ами сега ще споделя и при нашето L200 как е. Значи поръчахме си не точно надстройка ами нещо като щора, което се плъзга и прибира (подобно на щорите на прозорците, но от по-мека сплав). Има си ключалка и се заклъчва към пратата на легена, както и три фази на прибиране, т.е. може да се сгъне до половината примерно. При поръчката на мен ми дойде следното сравнително евтино предположение: заменихме предния и задния ролбари за покривалото + малко доплащане (тогава имаше промоция с безплатни ролбари подарък) и от Балкан Стар се съгласиха и ни го дадоха направо монтирано. Единствената ми забележка към него е, че като че ли не е изолирано добре и при обилен дъжд, вътре леко се мокри (пропуска отстрани).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...