Премини към съдържание

Colt студен запален не включва задна


Препоръчано мнение

Добър ден колеги, шофьори, и монтьори! Автомобила за които търся помощ е 1,3 роботизирана СК, 2005г.

 

Колата когато е студена и не запалена включва всички скорости които трябва да включва. След запалване задна скорост изчезва! От неутрално положение на таблото излиза 0 и мига. След направата на 2-3 километра колата започва да включва задна. Спираш изчакваш 30-40 мин и задна запалена пак я няма. Сменено е маслото в СК. Направи ми впечатление че ел.помпата на съединителя е дадена към мотора в крайно положение но си личат старите места на болтовете което е малко по към средата на елепсовидните отвори. Стигнах до платката в скоростния лост след като видях че там са микровключватели разбрах че проблема не е там защото след вкарване лоста на задна светлините за задна скорост включват. Но няма никакви индикации отпред колата да се мъчи да тръгне да включва задна скорост. От мненията дадени в другите теми разбрах че колата трябва да стигне до сервиз. Насоката ми е към Ритола Пловдив. Насочил съм се за там защото в нашия регион не видях да има някъде някой да успее да обучи кутия и съединител. Също така някой ако може да сподели като цена тази услуга там на какви пари е и вариянт за запазване на час за приемане защото колата трябва и е почити невъзможно да се остави да пренощува там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 2-та типа ръчни скоростни кутии ако говорим за този автомобил изискват едно и също масло:

 

Mitsubishi, Colt CZ3/5, Colt 1.3, 2004-2007

Manufacturer: Mitsubishi Motors Corporation, Japan

Drive type: f.w.d.

Cylinder capacity: 1332 cc

Power output: 95 HP / 70 kW at 6000 RPM

 

Engine 135930

Petrol, 4-stroke, 4 cilinder, Line, 4 valves/cyl, liquid cooled

Cylinder capacity: 1332 cc

Power output: 95 HP/70 kW at 6000 RPM

 

----------------

Transaxle, semi-automatic F6SGA

Semi-automatic

Capacity 1.75 liter

Gears forward: 6

Gears reverse: 1

 

Use: Normal

Check 20000 km/12 months

Change 200000 km/120 months

 

OEM recommendation

year-round API: GL-4 (synthetic) SAE 75W-90

 

----------------

Transaxle, manual F5MGA

Manual

Capacity 1.75 liter

Gears forward: 5

Gears reverse: 1

 

Use: Normal

Check 20000 km/12 months

Change 200000 km/120 months

 

OEM recommendation

year-round API: GL-4 (synthetic) SAE 75W-90

 

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден колеги, шофьори, и монтьори! Автомобила за които търся помощ е 1,3 роботизирана СК, 2005г.

 

Колата когато е студена и не запалена включва всички скорости които трябва да включва. След запалване задна скорост изчезва! От неутрално положение на таблото излиза 0 и мига. След направата на 2-3 километра колата започва да включва задна. Спираш изчакваш 30-40 мин и задна запалена пак я няма. Сменено е маслото в СК. Направи ми впечатление че ел.помпата на съединителя е дадена към мотора в крайно положение но си личат старите места на болтовете което е малко по към средата на елепсовидните отвори. Стигнах до платката в скоростния лост след като видях че там са микровключватели разбрах че проблема не е там защото след вкарване лоста на задна светлините за задна скорост включват. Но няма никакви индикации отпред колата да се мъчи да тръгне да включва задна скорост. От мненията дадени в другите теми разбрах че колата трябва да стигне до сервиз. Насоката ми е към Ритола Пловдив. Насочил съм се за там защото в нашия регион не видях да има някъде някой да успее да обучи кутия и съединител. Също така някой ако може да сподели като цена тази услуга там на какви пари е и вариянт за запазване на час за приемане защото колата трябва и е почити невъзможно да се остави да пренощува там.

 

 

Здравей колега- Hristo78. Моят Колт е англичанин-2009 и имах същия проблем със задна скорост, точно както ти го описваш. Скоростния лост влиза за задна, но на таблото свети "0". Заведох го в официален сервиз на Mitsubishi и те го оправиха със софтуерен ъпдейт- безплатно, колата беше купена на старо и беше в 6 месеца пълна гаранция от официалния дилър на марката. От тогава нямам този проблем, чукам на дърво. Но твоят Колт май е модифициран, така че отстраняването на проблема може да е по друг начин. Надявам се да съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...