Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

3G Modem - отключване


Препоръчано мнение

Здравейте.

Някой може ли да ми помогне с отключването на модем Huawei E220 от Vodafone. Пробвах какво ли не и не става и туй то!

Навсякъде ползват DC unlocker като най-надеждна, успях да намеря една кракната, която не свърши нищо - уж дава, че отключва модема, следващия път като я стартирам, изписва че модемът е заключен и иска пак да го отключва. Ъпдейтнах модема с последния firmware. Пробвах и официалните от Хуаей - Universal Master code, huawei modem code writer, huawei unlocker. Във всички програми ми изписва, че модемът е заключен.

IMEI: 354136022476745

Също някой ако може да ми разясни начина - имам предвид, че пробвам да го отключа без сим карти или с 2G такива, 3G нямам под ръка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модемът продължава да бъде заключен. Пробвах различни варианти и сим-карти с план за интернет.

Ако някой знае за сигурен и работещ начин/програма за отключване, нека сподели.

Вариантът за ползване на услугите на специалист винаги съществува, но засега не го предпочитам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особенен е за отключване този модем... Става само с определена версия на фирмуера, и след като му се изчете флаша. Руснаците казват че този метод работи на 100%.... **http://forum*antichat*ru/threads/103463/**

Само смени звездичките с точки.... и разгледай темата в форума им.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - благодаря много за споделената тема, без значение дали ще проработи. Не бях я намирал досега, а доста рових.

Firmware-a ми е точно този от темата, те са два, има един по-нов, но явно това е правилния.

 

Тоя заек не го намирам - QC BQS Analyzer

От тази тема си дръпнах всичко нужно, само въпросната я няма никъде фри - http://www.kung-foo.net/kungfoo/moar.html?id=20081230.huawei-e220

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алилуя! :)

Успях да отключа модема, поне такъв статус ми дава в DC Unlocker. В момента не мога да го пробвам със симкарта с интернет, но при първа възможност.

Благодаря на Milen_z и на един приятел, който ми помогна да намеря нужните програмки - пак от руски сайт. Нямам навика да ползвам руски сайтове, а не бива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...