Премини към съдържание

Крушки за фарове


BO4O1

Препоръчано мнение

Здравейте,наумил съм си да си сменя крушките на фаровете с OSRAM 90+.Някой може ли да ме посъветва дали трябва да се сменят и буксите с керамични,тъй като от някъде бях чул,че обикновенните нагаряли от по мощни крушки,или няма проблем да си ги оставя така.Става въпрос за Спейс стар 1.6 2003г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Филипс +100 и не съм сменял букси, досега не съм имал проблеми с кабели или букси!Мисля, че това няма как да е вярно, защото крушките са същите ватове!

Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Филипс +100 и не съм сменял букси, досега не съм имал проблеми с кабели или букси!Мисля, че това няма как да е вярно, защото крушките са същите ватове!

 

Мерси мн.Значи си сменям крушките без да се занимавам с излишни глупости.Заслужават ли си цената,има ли видим ефект,и кои са по добри Осрам или Филипс?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси мн.Значи си сменям крушките без да се занимавам с излишни глупости.Заслужават ли си цената,има ли видим ефект,и кои са по добри Осрам или Филипс?

Ами трябва да ти кажа, че като купих колата късите бяха някакъв ужас! Но с тия крушки разликата поне за мен е огромна! Моите са на Филипс, но не мога да ти кажа дали са по-добри от Осрам! Единствения недостатък според мен е, че до сега от 2013 г. когато вземах колата, вече съм ги сменял два пъти. Изгарят бързичко за около 1,5 година. Според моя майстор, това се дължи, че бързо си навъртат работните часове! Редактирано от driverbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да ти кажа, че като купих колата късите бяха някакъв ужас! Но с тия крушки разликата поне за мен е огромна! Моите са на Филипс, но не мога да ти кажа дали са по-добри от Осрам! Единствения недостатък според мен е, че до сега от 2013 г. когато вземах колата, вече съм ги сменял два пъти. Изгарят бързичко за около 1,5 година. Според моя майстор, това се дължи, че бързо си навъртат работните часове!

Имах Carisma и фаровете също бяха зле. Смених крушките с Philips eXtreem, невероятна разлика във видимостта!

Не бяха евтини- около 50 лв. комплект 2 бр. H4. Точно след 1 година едната изгоря. Изръсих се за още 2, а продавачът ме посъветва, като така и така ще се цапам, да сменя и двете, защото изкарвали по година. Това била цената за хубавото светене.

 

Аз обаче се стиснах :) и смених само изгорялата. След една седмица изгоря и другата, та се цапах втори път :).

 

Светенето е перфектно, както казах, но ме дразни това, че купувам нещо и знам, че след една година задължително ще се прецака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Филипс +100 и не съм сменял букси, досега не съм имал проблеми с кабели или букси!Мисля, че това няма как да е вярно, защото крушките са същите ватове!

Как да са същите ватове? Човекът иска да слага по-мощни крушки. Стандартните са 55W, по-мощните са 90W. Аз лично не бих рискувал. Крушката е обикновена, не е ксенон, т.е. за да свети повече, значи и грее повече. Най-малкото ще потъмнее рефлектора след време. Експеримент вкъщи - сложи една обикновена крушка със жичка 50 вата, после една 100 вата, наблюдавай с ръка близо до крушката каква е разликата в греенето. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, извинете тогава, грешно съм разбрал. Ако ватовете са същите, от гл.т. на безопасност мисля че няма проблем. Не знам обаче как хем със жичка, хем същите ватове, хем ще светят по-силно, може, въпрос на технология. Според мен обаче и въпрос на рекламна кампания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...