Премини към съдържание

Какви джанти и гуми да сложа


stan62

Препоръчано мнение

Колеги,имам Колт 5 1,3 75 кс и е с 195/50/15 летни гуми. Струва ми се, че са твърде широки и ниски за зимата.Въпросът ми е 175/70/13 добри ли са и какви гуми ми препоръчвате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Колт IV, но те са почти еднакви. Зимните ми гуми са с размер: 175/70-13, а летните 185/60-14. Зимата с този размер гуми (175/70-13) се държи като малък танк- много добре се измъква, понеже е тясна гумата, негативното е, че ще имате малко по- дълъг спирачен път- тясна гума- (което е много относително и за сезона, и за марката гуми, и за стила на шофиране, и за пътните условия, и т.н.). Моят съвет е, да минете на размер 175/70-13 за зимата, а като резултат- по- нисък разход, по- комфортна возия, по- евтини гуми/джанти и по- малък шанс да закъсате някъде с тези широки гуми (независимо с какви гуми сте, опре ли колата по "корем" върху снега, гумите няма да имат значение, а само лопатата и въжето). Колта с тези малки и тесни гуми отначало ще Ви изглежда смешен, но повярвайте ми, че плюсовете ще са много. Изборът е Ваш, извинете за дългият пост, но съм на код "червено" (червено вино и червено мезе) П.С- Аз съм си купил гуми марка Hankook, но съм и изключително приятно изненадан и от Cleber- ето снимки как ми изглежда Колта с летни и зимни гуми. http://alex0489.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.852147

Редактирано от alex0489
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Колт IV, но те са почти еднакви. Зимните ми гуми са с размер: 175/70-13, а летните 185/60-14. Зимата с този размер гуми (175/70-13) се държи като малък танк- много добре се измъква, понеже е тясна гумата, негативното е, че ще имате малко по- дълъг спирачен път- тясна гума- (което е много относително и за сезона, и за марката гуми, и за стила на шофиране, и за пътните условия, и т.н.). Моят съвет е, да минете на размер 175/70-13 за зимата, а като резултат- по- нисък разход, по- комфортна возия, по- евтини гуми/джанти и по- малък шанс да закъсате някъде с тези широки гуми (независимо с какви гуми сте, опре ли колата по "корем" върху снега, гумите няма да имат значение, а само лопатата и въжето). Колта с тези малки и тесни гуми отначало ще Ви изглежда смешен, но повярвайте ми, че плюсовете ще са много. Изборът е Ваш, извинете за дългият пост, но съм на код "червено" (червено вино и червено мезе) П.С- Аз съм си купил гуми марка Hankook, но съм и изключително приятно изненадан и от Cleber- ето снимки как ми изглежда Колта с летни и зимни гуми. http://alex0489.snimka.bg/automobiles/mitsubishi.852147

Благодаря за съвета и аз мислех да взема 175/70/13, относно гумите си мисля за Firestone

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също много добър избор на марка гуми, както и размер. Ще останете очарован на какво е способен Колта зимата с този размер гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също много добър избор на марка гуми, както и размер. Ще останете очарован на какво е способен Колта зимата с този размер гуми.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводския размер гуми за колт пета генерация е 175/70 13". Това е най-правилния избор за зимни гуми. За летни гуми 195/50 15" е подходящ за модела, но ако е оборудван с 4G92 (1600cc) двигателя. 4G13 (1300cc) ще е доста тромав с този размер, и ще има осезаема разлика в разхода. Като марка среден клас Ви, препоръчвам Клебер. По-нагоре Гудиър ултрагрип. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Колтче IV зимата върви със 155/80/13 и мога да кажа че никога не ме е оставяло в сняг, кал, киша. Комшията с два джипа (Сузуки и Тойота) на два пъти съм му предлагал да го дърпам като закъса в снега http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif.

Сега на дъщерята за Колт VI 1.5 бензин взех YOKOHAMA V905 185/60 R15 84T, с 5 мм. са по високи от заводския разрешен размер но като се имат в предвид нашите пътища и че ще ги експлоатира .... дъщерята.

Редактирано от aalexieff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как какви,ето тези трябва да сложиш,родени са на Мицубиши за Мицубиши :D http://olx.bg/ad/zimen-komplekt-dzhanti-gumi-tasove-195-55-15-4h114-3-ID5yZMk.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се ако нямаш намерение да чуваш коловозите от лед и пресован сняг,как звучно надират гарнитурата,праговете,картера ти и всичко на пода на колата с тези малки 13 инчови колелца :) Аз си взех 16ки за зимата и вече по-спокойно чакам ски сезона :)

Редактирано от Opticalssue
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводския размер гуми за колт пета генерация е 175/70 13". Това е най-правилния избор за зимни гуми. За летни гуми 195/50 15" е подходящ за модела, но ако е оборудван с 4G92 (1600cc) двигателя. 4G13 (1300cc) ще е доста тромав с този размер, и ще има осезаема разлика в разхода. Като марка среден клас Ви, препоръчвам Клебер. По-нагоре Гудиър ултрагрип. Поздрави!

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...