Премини към съдържание

Аfs and asc service required


l.mitkov

Препоръчано мнение

Здравейте,

От известно време след като запаля ми се появява надпис "afs and asc service required" и съответно те се изключват. Сблъсквал ли се е някой с този проблем?

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех нови крушки ( хич не са евтини H11), така поне бяха споделяли колеги в чужди форуми, и пак нищо. 😢

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От дясната страна на колата, в близост до предна и задна гуми. Виждат се добре, когато свалиш гумите. Иначе залягане за задния датчик и навиване на волана за предния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,

Ето как се разви моя проблем. Записах си час в "Ратола" и отидох, след 2 часа чакане ми казаха, че ми е заминал ъгловия сензор и цената му е около 500 лв. Казаха ми, че са се опитали да обучат стария, но без успех, та даже го бяха счупили още и започна да ми свири и ABS-a и то непоносимо. Карах 3 дни с невероятния шум в колата, намерих си сензора за 80 лв. на старо. Монтирах го и ASC и ABS-a се оправиха, но остана AFS-a. Някой може ли да ми каже къде могат да ми определят наистина повредата, защото според мен е нещо друго?

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш някакви грешки, щом свети лампа. Отиди някъде на диагностика да ти прочетат грешките или ти си ги прочети ако имаш с какво (един прост OBD скенер е 20 лв.).

 

Като ми кажеш какви грешки имаш мога вече да те насоча към сервизното ръководство, където пише как се диагностицира.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш някакви грешки, щом свети лампа. Отиди някъде на диагностика да ти прочетат грешките или ти си ги прочети ако имаш с какво (един прост OBD скенер е 20 лв.).

 

Като ми кажеш какви грешки имаш мога вече да те насоча към сервизното ръководство, където пише как се диагностицира.

 

 

 

 

В AFS няма много детайли - ъглов сензор във волана, крушките във фаровете и един блок, управляващ ги. Намира се на дясната колонка под жабката. Ако сензора е "правилния", крушките са сменени, остава блока. Извади му буксата, когато колата не е на контакт и пак я пъхни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В AFS няма много детайли - ъглов сензор във волана, крушките във фаровете и един блок, управляващ ги. Намира се на дясната колонка под жабката. Ако сензора е "правилния", крушките са сменени, остава блока. Извади му буксата, когато колата не е на контакт и пак я пъхни.

 

Привет,

Направих го, но няма промяна. Крушките са сменени и сензора е сменен, явно този блок е за смяна (или ремонт, някой ако знае как).

:icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта е труден. Надали ще откриеш втора употреба у нас. Имай предвид, че такива блокове се монтират на lancer X, evo X. Ясно ти е, че трябва да са с лупи. Другите нямат. Блока е : 8634А027. Алтернатива е ebay. Но първо закачи колата на тестер!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта е труден. Надали ще откриеш втора употреба у нас. Имай предвид, че такива блокове се монтират на lancer X, evo X. Ясно ти е, че трябва да са с лупи. Другите нямат. Блока е : 8634А027. Алтернатива е ebay. Но първо закачи колата на тестер!

Разбрах ги тези неща. Свалих моя блок и видимо му няма нищо, цената на нов е около 250 евро. Направих няколко теста и със сигурност е от него и сега ме очаква едно доста забавно търсене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/i...NgAAOSwnipWbTjl

Странно е, че този блок го има на Lancer VIII. А сигурно и на IX. Така че, кръга от "заподрозени" се увеличава. :)

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сегашното поколение на Лансер е 9, а на Евото е 10, макар че много хора си мислят Лансера за 10-то поколение. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,

Оправих проблема. Преди седмица си поръчах AFS модула от Литва, дойде вчера, монтирах го и всичко изчезна.

 

:icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...