Премини към съдържание

Ще паснат ли фабрични джанти от Dodge Stealth на 2G Eclipse?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Принципно сам трябва да мога да си отговоря, ама джанти и гуми много не разбирам още, и затова се допитвам до вас.

 

Имам 1996та Еклипс ГС и се чудя дали точно ето тези джанти от Dodge Stealth ще паснат без да трябва да слагам шайби или други неща.

 

http://www.allfactorywheels.com/products/1994%252d1996-Dodge-Stealth-ALY65731L-65731-5-Spoke-4.5in.html

 

Междуболтовото разстояние си е пак 114,3, но мисля, че фабричните джанти на Еклипса са към 6 инча широки, а тези от Стелта са 8.5. Притеснявам се да не се търка гумата някъде по окачването или гумите да се износват неправилно заради тези размери.

 

Някой от вас пробвал ли е такава смяна, или поне знае ли дали ще паснат без проблем?

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да опира но гумата ще излиза от калника и няма да стои добре. Мойте в момента са от на ЕВО 8 и са 8J заради апаратите вече друго неможе да се сложи и леко стърчи към 5мм от пред. А на тези ще е сантиметър поне.

Редактирано от Gotti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да опира но гумата ще излиза от калника и няма да стои добре. Мойте в момента са от на ЕВО 8 и са 8J заради апаратите вече друго неможе да се сложи и леко стърчи към 5мм от пред. А на тези ще е сантиметър поне.

 

Няма проблем да стърчи гумата навън; даже това е бонус. Главно трябва да не се търка никъде като цяло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Еклипса 235/45/17 няма проблеми не опира. Ти какъв цолаж ще скагаш. Ако са 18" вече не е сигурно.

 

Ами джантите са си 17ки. За 18ките знам, че вече става проблематично а и са прекалено големи вече.

 

Гумите мисля да са или 225/455/17 или 235/50/17. Като цяло ще зависи от това дали съвсем никъде не опира (включително и при завиване), и кое ще дава по-запълнен вид около калника.

 

Един приятел ми каза, че на първата генерация пасвали без проблем тези джанти, само че на 2рата отпред било по-тясно и може да има малко затруднение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Така, да направим заключение и дано това помогне на бъдещи подобни избори на такъв размер джанти/гуми.

 

Днес ги закупих тези джанти от Стелта. Пасват идеално, без никакви втулки или фланци. И отпред и отзад между ръба на джантата и шенкела има малко под 1 сантиметър. Отидох после на една гумаджийница, мерихме няколко размера, но този, който е най-оптимален и не кара гумата да се търка никъде, са гуми 225/45/17 на Континентал Контакт 2/3. Имат предпазна устна или как се вика, да пази ръба на джантата от търкане по бордюри.

 

Този размер гума изпълва дупката с 1 сантиметър приблизително, а и в същото време се подобрява проходимостта, характеристиката на завиването и до една степен ускоряване, въпреки, че са бая тежки.

 

Следващата стъпка е окончателно боядисване на джантите в тъмно сив цвят (да се слива с прага), и намирането на капачки да скрият болтовете.

 

Но като заключение, джанта с размери 17х8.5 ЕТ46 си пасва идеално (може да има проблем ако спирачните апарати са по-големи и/или диска). Откъм гуми, 225/45/17 не търка никъде, с фабрично окачване и без фланци.

 

П.П забравих да добавя; ето снимки! http://imgur.com/a/79niY#0

Редактирано от Kryndon
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...