Премини към съдържание

Няколко въпроса за Колт 6


Препоръчано мнение

Здравейте,

от вчера жена ми е горд притежател на Колт 1,3i автоматик(Z30), 2008-ма(и аз индиректно, като инвеститор).

Имам няколко въпроса:

1.Какъв точно антифриз ползва тази кола? Нещо не мога да се ориентирам-нито в книжката пише, нито мога да разбера какъв е цвета на течността.

 

2.Ангренажната верига на този мотор сменя ли се и кога? От Ратола ми казаха препоръчително между 100.000 до 120.000 км, и ми обявиха цена 720лв(лек шок- те цялата кола ли ще разглобяват??). Нашата колица е на 96.000км. Да препоръчате сервиз с по-нормални цени и разумно качество ще съм благодарен.

 

3.Купих колата от сериозен търговец, представител на голяма немска марка. Търговеца преди продажбата ме предупреди,че тампоните на мотора са за смяна. Аз не го усещам, но възможно ли е на такива километри тампоните наистина да са разбити?

 

4.От кои други марки и/или модели джантите стават за този Колт? Респективно ако имате джанти 14ки за продаване имам интерес.

 

5. Сменя ли се масло на автоматика и на какви километри?

 

Радвам се, да бъда част от този форум и благодаря предварително за всеки съвет или мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от вчера жена ми е горд притежател на Колт 1,3i автоматик(Z30), 2008-ма(и аз индиректно, като инвеститор).

Имам няколко въпроса:

1.Какъв точно антифриз ползва тази кола? Нещо не мога да се ориентирам-нито в книжката пише, нито мога да разбера какъв е цвета на течността.

 

2.Ангренажната верига на този мотор сменя ли се и кога? От Ратола ми казаха препоръчително между 100.000 до 120.000 км, и ми обявиха цена 720лв(лек шок- те цялата кола ли ще разглобяват??). Нашата колица е на 96.000км. Да препоръчате сервиз с по-нормални цени и разумно качество ще съм благодарен.

 

3.Купих колата от сериозен търговец, представител на голяма немска марка. Търговеца преди продажбата ме предупреди,че тампоните на мотора са за смяна. Аз не го усещам, но възможно ли е на такива километри тампоните наистина да са разбити?

 

4.От кои други марки и/или модели джантите стават за този Колт? Респективно ако имате джанти 14ки за продаване имам интерес.

 

5. Сменя ли се масло на автоматика и на какви километри?

 

Радвам се, да бъда част от този форум и благодаря предварително за всеки съвет или мнение!

 

Здравей колега, аз мога да бъда полезен по т1 и т.5 (но не намирам чист автоматик). Намери си автомобила, аз съм изкарал каквото има ако го има в тези години:

 

Mitsubishi, Colt Z30, Colt 1.3, 2004-2007

Engine 135930

Power output: 95 HP/70 kW at 6000 RPM

 

Transaxle, semi-automatic F6SGA

Semi automatic

Capacity 1,75 liter

Gears forward: 6

Gears reverse: 1

Use: Normal

Check 20000 km/12 months

Change 200000 km/120 months

OEM recommendation

year-round API: GL-4 synthetic SAE 75W-90

 

Cooling system

Capacity

4,6 liter

Reserve tank: 0,6 liter

Use: Normal

Check 40000 km/24 months

Change 60000 km/48 months

OEM recommendation

year-round Water with antifreeze (ethylene glycol base)(50%) - С грижа към възела сложи червен, но не се изисква само и единствено

---------------------------------

 

 

Mitsubishi, Colt Z30, Colt 1.3, 2009-2013

Engine 4A90

Petrol, 4-stroke, 4 cilinder, Line, 4 valves/cyl, liquid cooled

Power output: 95 HP/70 kW at 6000 RPM

 

Transaxle, semi-automatic F6SGB

Semi automatic

Capacity 1,75 liter

Gears forward: 6

Gears reverse: 1

Use: Normal

Check 20000 km/12 months

Change 200000 km/120 months

OEM recommendation: See below

 

Use: Severe

Check 20000 km/12 months

Change 100000 km/60 months

OEM recommendation

year-round API: GL-4 synthetic SAE 75W-80 (през 2012г е било 75W-90)

 

Cooling system

Capacity

4,6 liter

Reserve tank: 0,6 liter

Use: Normal

Check 40000 km/24 months

Change 60000 km/48 months

OEM recommendation

year-round Water with antifreeze (ethylene glycol base)(50%) -

------------

 

Mitsubishi, Colt Z30, Colt 1.3 ClearTec, 2009-

Engine 4A90

Power output: 95 HP/70 kW at 6000 RPM

 

Cooling system

Capacity

4,6 liter

Reserve tank: 0,6 liter

Use: Normal

Check 40000 km/24 months

Change 60000 km/48 months

OEM recommendation

year-round Water with antifreeze (ethylene glycol base)(50%) - С грижа към възела сложи червен, но не се изисква само и единствено

---------------------------------

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Моят колт е подобен. По отношение на т.5 да поясня, че скоространата кутия се води полу-автоматична, има съединител, който трябва да се сменя, но не съм проверявал на колко километра. Мойта е 68 000 и предполагам, че няма да се наложи скоро.

 

Сервизния интервал за веригата ми струва много къс в сравнение с тези на другите марки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните на мотора , кога са за смяна , ще усетиш по вибрациите. Започват да се увеличават на празен ход. Аз смених на моя Колт горния тампон с алуминиевия хебел, на 140 000 км. Но едни други тампони са слабо място, тези на стабилизиращата щанга, на предния мост.Започва да прихлопва при неравности. Сменяш и всичко си идва на мястото. Поради спецификата на окачването , просто се износват по-бързо от други коли.

Джанти стават и от Хонда, но трябва да си ги занесеш на стругар . Необходимо е да се отнеме 1,1 мм от централния отвор, понеже на Хонда е 66 мм, ако не се лъжа.Нашият е 67,1 мм.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...