Премини към съдържание

Няколко въпроса за Еклипс "95г.


Препоръчано мнение

Здравйте на всички потребители.От няколко дни чета форума и научих интересни неща за Еклипса(който предстоеше да купя).

Днес вече го купих и съм доста ентусиазиран и може би по тази причина забравих да проверя год. на производство :icon_clap: .

В заглавието написах "95г. щото тогава му е първата регистрация.Мотора е 4g63(по талон),номер на рама - 4MBMND22APE06257.

Мисля,че може по този номер да се види год. на произв.,ама аз не знам как и къде :icon_blush: .Ако има нещо специфично по обслужването ще съм благодарен за препоръките.И преди съм карал японска кола(Тойота Селика1,6 16в.),така че плюсовете са ми ясни-пък за сериозни минуси не се сещам.Да вметна,че откак продадох Селиката 3мес. се боря със себеси и с един Ситроен ЗХ 1,8 101к.с.(щото е комби ,семейна кола и т.н.) - колата е добра ама не е японска.Един приятел преди време ми каза,че веднъж седнеш ли в японска ,после друга не ти се кара - май е бил прав.

 

П.П.Извинявам се ако дублирам някоя тема,която просто не съм намерил.

Благодара предварително за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има пропусната цифра в рамата, аз мисля че има още една нула след буква "Е", ако е така годината на производство е Януари 1993г.

Точно така е има още една нула.Благодаря мн.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Реших да не пускам нова тема а да питам тук ,ако някой има същия проблем с допълнителните фарове(всъщност не знам дали е проблем).

Тези фарове ми светят,когато пусна дълги,а не са настроени като дълги.Нямам отделен бутон за тях и не съм сигурен така ли трябва да работят или нещо е преправяно,а не съм и ровил по инсталацията досега.Моля ако някой знае кое реле ги пуска(номер или разположение) нека каже - ще ми спести малко време,защото съм решил при вс.случаи да ги превържа на отделен ключ.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете, за които питаш са допълнителни халогени само за дългите. Така са на всички еклипси от първото поколение, наскоро дори имах спор с катаджия, който ме убеждаваше, че карам на фарове за мъгла :icon_doh: . Ето тук колегата BAlexandrov има качени схеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обяснението и за линка .

Лошото е ,че в тези схеми не открих точно тези фарове - може би са на едно реле с дългите?

П.П.Все пак ми се струва,че моите фарове си светят точно като светлини за мъгла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за обяснението и за линка .

Лошото е ,че в тези схеми не открих точно тези фарове - може би са на едно реле с дългите?

П.П.Все пак ми се струва,че моите фарове си светят точно като светлини за мъгла.

Вчера се разгледах и мисля, че са на едно реле с дългите, колкото до това дали са за мъгла, за съжаление не са (не че не може да се преправи). Аз лично имам и отделно още един чифт фарове за мъгла. Вечер, когато съм на дълги и с фарове за мъгла, светя като тир :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снощи пак ги пробвах,светят долу и леко настрани,като за мъгла.Явно са така регулирани.Утре,ако имам време ще си играя да ги свържа на отделно реле независимо от дългите и ще напиша къде са им изводите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...