Премини към съдържание

Омасляване на свещите


Препоръчано мнение

Добър вечер,значи проблема е следния:при смяна на свещите се оказа ,че свеща в четвърти цилиндър(до акумулатора) е в масло,другите три си бяха сухи.Лулата под бобината мисля ,че беше суха,явно омасляването е било до резбата на свеща.По принцип реших да мсеням свещите защото почна леко придърпване на ниски обороти на 2-ра.След поставяне на новите свещи проблема изчезна.Обаче ,не вярвам това да е нормално.Трябва са сменя гарнитурата на клапаните ли,или и имало и някакви пръстени на самите легла на свещите,дали е възможно някой да ми обесни в подробности целия алгуритъм стъпка по стъпка ,благодаря много.Приятна вечер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в бившият завод "Чайка", намираш Милен и той ти обяснява всичко.

Даже ще ти смени и гарнитурата, откъдето, на 99% ти се омаслява леглото на свещта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на свещите е много лесна, стига да имаш специален камък за тях (с магнит, гума..). А маслото най-вероятно е прокапало от гумения пръстен между втулката и капака на клапаните. Смени си гарнитурата и 4-те пръстена (също лесна процедура), но внимавай какви купуваш, защото има големи боклуци на пазара. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги,ами смених гарнитурата с пръстените,мисля че ги бях затегнал първоначално малко по леко от страх да не ги пренатегна,и в първият момент гарнитурата беше протекла.След като по работи половин час позатегннах болтовете равномерно,и сега сълзи съвсем леко от най десният край отзад(смисъл между горната част на капака и долна има съвсемм леко черно почти не се забелязва).Свалих свещите бяха сухи гнездата им бяха сухи,само ме притеснява това съвсем леко омасляване ,според вас да я свалям ли и пак да я слагам или след определено време да я позатегна пак,или да карам така ,благодаря предварително за оговорите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...