Премини към съдържание

Смяна на горивен филтър - къде?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Искам да попитам къде мога да намеря сервиз или майстор, който няма да ме остави без кола като ми смени горивния филтър. Колата е 1.3 бензин, 75 коня, 12v, 1999 година. Живея в Перник и тука всичко бягат като опарени като видят муцуната на колата и кажа, че е за горивен филтър. Минах в един сервиз, в който ме пратиха при маслари. Отидох при едни маслари, а те ме пратиха в същия сервиз. Отидох при други, почнаха да ми обясняват как са се палили от смяна на горивен филтър за бензин по принцип и сменявали само на дизели. Казаха, че е половин - 1 ден работа при майстор тая смяна. Не знам какво става. Дайте съвет къде да ходя, какво да правя. Супер сложно се оказа един филтър да сменя :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стария модел Колт 4,който имам аз,горивния филтър се намира отзад на двигателя,тоест между него и коша,предполагам и при теб е така.Мястото е много малко и неудобно за работа,но все пак аз си го смених сам.Костваше ми много нерви и ругатни :mad: ,но стана.Предполагам за това не искат да се занимават в сервизите!Ако имаш възможност и желание опитай сам! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стария модел Колт 4,който имам аз,горивния филтър се намира отзад на двигателя,тоест между него и коша,предполагам и при теб е така.Мястото е много малко и неудобно за работа,но все пак аз си го смених сам.Костваше ми много нерви и ругатни :mad: ,но стана.Предполагам за това не искат да се занимават в сервизите!Ако имаш възможност и желание опитай сам! :)

 

Мерси за отговора, но нито имам инструменти, нито къде да го направя, нито пък разбирам толкова, че да се наема сам де си го правя. Просто искам някъде да ми свършат работа, да си платя и толкоз. Не знам обаче защо е толкова сложно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е голяма драма смяната на този филтър..във всеки нормален сервиз ще ти го сменят :) Аз си го смених сам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...