Премини към съдържание

Oтново нужда от добър бояджия/тенекеджия


Препоръчано мнение

Здравейте,

Пиша отново с молба да ми препоръчате добър бояджия/тенекеджия. След като си купих Лансера през януари тази година установих, че на единия заден калник има няколко места с надигната боя. Заведох колата при препоръчан от форума бояджия и той свали боята, установи наличието на много кит по калника/първият собственик е мой близък и а аз знам, че в колата, още като нова, се е блъскала каруца на това място/ направи необходимото, но още след седмица язвите избиха. Направих рекламация, бояджията постъпи отговорно - свалил наново кита, подготвил детайла, обясни ми, че колата три дни е съхнала от подготовката и чак след това е бил боядисан калникът. Сега, месец и малко след рекламацията, избиха отново точици с надигната боя. Бояджията е готов отново да направи същата процедура като ми обясни, че трябва да се изреже това парче от калника и да се завари нова ламарина там. НО предишната ми кола си замина именно поради такива рязания и заварки и на мен въобще не ми допадат подобни идеи. Повтарям отново – бояджията е много съвестен, взима не малко пари – по 150 лв. на детайл, сервизът е реномиран и т.н., но като че ли вече му нямам вяра… Бихте ли дали съвет как да постъпя, тъй като колата я взех от близък и наистина е в много добро състояние и държа да я поддържам добре! Предварително Ви благодаря.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Що не купиш направо нов калник и да му хвърлиш една боя? Каруца го бутала, майстори го оправяли, 3 пъти китосван, 4 пъти боядисван.... Толкова вече му е оригиналното.Закачай една нова ламарина и си готов.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравей,

може би ще се тръгне в тази посока, идеята ти е добра. В началото на май оставям колата на бояджия, ще чуя и неговото мнение, но тук възниква проблемът къде да се намери калник, който е от добър производител. А и като цяло, калникът на този модел е един доста сериозен детайл, ще трябва да се разкости цялата кола от едната страна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

може би ще се тръгне в тази посока, идеята ти е добра. В началото на май оставям колата на бояджия, ще чуя и неговото мнение, но тук възниква проблемът къде да се намери калник, който е от добър производител. А и като цяло, калникът на този модел е един доста сериозен детайл, ще трябва да се разкости цялата кола от едната страна...

Колега,този детайл се казва обикновенно панел.Той не само е много сериозен като размер,а още по-сериозен е за смяна.Аз те разбирам,че си перфекционист/аз също съм/,но има неща за които да ги оправиш разваляш други.Този панел обикновенно почва от предната колонка,минава над двете врати ,после е дефакто целия заден калник и минава под вратите и стига до долната част на предния калник.Закрепването му е много прецизна и не за повечето тенекиджии в БГ ребота.Та моето мнение е1. намери подходящ тенекиджия,2.купи втора употреба ,оригинален не китосван и не ръждясал панел или частта от панела която е проблемна при теб и 3.подмени само тази част,разбирасе като изрязват от твоята кола изгнилото се изразва и по-навътре някоко сантиметра в здравата ламарина.4.тази операция да се направи с пунктшвайц,а не с оксижен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

може би ще се тръгне в тази посока...

Колега, от телефона не виждам от кой град си, но ако си от София или имаш път натам, обади се на този номер 0896699656 и търси Иван, той е тенекеджия. Ако искаш просто се консултирай с него и после пак си го прави където решиш. Но ако му се довериш за тенекеджийската работа, мисля че ще останеш доволен. Момчето е много съвестно и отговорно. Кажи му, че Станимир от Сън Медия ти е дал телефона му.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

spp, благодаря ти! От София съм и ще се обадя на този човек. И аз съм на мнение, че не бива да се пристъпва към смяна на целия панел, тъй като това значи де се пипа повече от необходимото по купето на колата. Благодаря още веднъж за коментарите и помощта!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...