Премини към съдържание

Лампата за ръчата спирачка светва при ускорение


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам следния леко дразнещ симптом, при всяко тръгване и по-рязко ускорение ми присветва лампата за вдигната ръчна спирачка. Като спра с ускорението лампата изгасва. Някой да има идея от къде може да идва проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж нивото на спирачната течност.

Не е под минимума и не е над максимума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, и при мен го има това от известно време. Преди ми се случвало подобно (май не на галанта, обаче) и причината беше в нивото - с износването на накладките и дисковете се променя и при ускорение датчика отчита ниско ниво. Ще взема да му обърна повече внимание, само да остане време... Може и друго да се окаже.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е под минимума и не е над максимума.

 

 

Мда, същият проблем и при мен. Долях мъничко течност и проблема изчезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен нa шестaкa ми присветвaше когaто дaм по яко гaз нa нискa предaвкa ,течностa ми беше по средaтa и нaклaдките зa смянa.

Долях мaлко под мaксимумa течност и спря дa присветвa ,a сегa и смених и нaклaдките и всичко зaспa!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен нa шестaкa ми присветвaше когaто дaм по яко гaз нa нискa предaвкa ,течностa ми беше по средaтa и нaклaдките зa смянa.

Долях мaлко под мaксимумa течност и спря дa присветвa ,a сегa и смених и нaклaдките и всичко зaспa!

Първо накладки, после доливане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е дa токa е по книгa aмa в бг-то го прaим едно към гьотере. :-)

Е след смянaтa нa нaклaдките източих мaлко от течностa и я остaвих двa-три милиметтрa под мaксимумa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказахте се прави колеги, долях почти до максимума и се оправи. Накладките и дисковете са нови. Благодаря за помощта. Проблема е решен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...