Премини към съдържание

Аутлендър 2007г


Препоръчано мнение

Здравеѝте!

Имам Аутлендър с дизелов двигател 2.0 на VW с ръчна ск.кутия . За втори път в разстояния на няколко месеца имам следния проблем-при извънградско движение със скорост около 90км/ч на 6-та предавка при подаване на газ колата не ускорява .

При включване на по-ниска предавка примерно 4-та оборотите се вдигат към 3000 но скоростта не се увеличава въпреки подаването на газ.Първият път спрях на една отбивка за да погледна нещо да не се откачило , но всичко беше ОК и след като запалих отново проблема изчезна. При втория случай отново спрях и изгасих мотора и наново стартирах и проблема отново изчезна.Забравих да кажа , че не светят никакви предупредителни лампи . Ако някоѝ има идея от какво може да е ще съм много благодарен.

 

P.S. И двата случая се развиват около Севлиево да не би да има някаква аномолия там :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравеѝте!

Имам Аутлендър с дизелов двигател 2.0 на VW с ръчна ск.кутия . За втори път в разстояния на няколко месеца имам следния проблем-при извънградско движение със скорост около 90км/ч на 6-та предавка при подаване на газ колата не ускорява .

При включване на по-ниска предавка примерно 4-та оборотите се вдигат към 3000 но скоростта не се увеличава въпреки подаването на газ.Първият път спрях на една отбивка за да погледна нещо да не се откачило , но всичко беше ОК и след като запалих отново проблема изчезна. При втория случай отново спрях и изгасих мотора и наново стартирах и проблема отново изчезна.Забравих да кажа , че не светят никакви предупредителни лампи . Ако някоѝ има идея от какво може да е ще съм много благодарен.

 

P.S. И двата случая се развиват около Севлиево да не би да има някаква аномолия там :lol:

Съединителят е свършил. Скъпичко, заради демпферния маховик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединителят е свършил. Скъпичко, заради демпферния маховик.

 

 

Едвали е съединител,след като се оправя при гасене и палене. Аз залагам, че му изключва турбото поради някаква причина, най-вероятно скапана дроселова клапа. При мен беше точно така и то точно при извънградско кротко каране.

Колега, а при гасене на двигателя има ли леко разстрисане!?

Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност се оправя лъжовно, защото собсвеникът пробва на някоя от малките предавки да подава рязко газ, но приплъзването е видимо от 4-та нагоре. Продължителното каране с приплъзващ съединител ховрежда и маховика. Има специален уред за измерване износването на маховика, в разгобен вид, разбира се. Комплект съединител с маховика е около 1500 лв. Без труд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зачетох се в по-предишни теми в които друг колега се оплаква от подобно нещо и се съмняваше дали не е проблема в EGR клапана.Дали и при мен не е същото.Според мен не е проблема не в съединителя а със загуба на мощност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 месец ...

След диагностика се оказа проблем с геометрията на турбото , поради която колата влиза в авариен режим.

Проблема се реши с почистване на турбото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След диагностика се оказа проблем с геометрията на турбото , поради която колата влиза в авариен режим.

Проблема се реши с почистване на турбото.

 

Само от любопитсвто, колко ти взеха за почистване на турбото и от къде го изкараха?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ми 500лв. включващо: демонтаж , изпращане и връщане по Еконт до Варна , монтаж + смяна на 3 бр. подгревателни свещи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...