Премини към съдържание

Инсталиране и подмяна на лампички


Todor_carisma

Препоръчано мнение

Здравейте искам да сложа и да подменя някои лампички в колата и ми трябва малко помощ тъй като не съм много наясно с тока :D

 

Значи така изглежда колата ми отвътре

 

http://media.snimka.bg/s1/4318/034879766.jpg?r=0

 

Първо искам да подменя лампичките на:

1.Часовника

2.В пепелника

3.На запалката

4.Лампичките на 2те копчета за халогените:

 

http://store.picbg.net/pubpic/6D/C6/bc59381c0f036dc6.png

 

Какви лампички трябва да са,колко волта?

 

 

Също така искам да сложа допълнителни лампички които да осветяват:

1.Жабката

2.Задния пепелник

и

3.Мястото под конзолата и пепелника:

 

http://media.snimka.bg/s1/4318/034879734.jpg?r=0

 

Какви лампички трябва да се вземат и къде трябва да ги свържа(искам да светят когато се пуснат габаритите)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Всички лампички които исках да подменя са подменени открих какви трябва да са.

А за слагането на тези лампички които искам да осветяват местата които съм описал съм си взел диодна лента,но не знам къде трябва да се свърже минуса и плюса,който разбира моля да помогне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

на диодната лента има означен поляритет запояваш си два кабела и свързваш за конзолата под пепелника най лесно можеш да я захраниш от осветлението на запалката или пепелника ако имаш милтицет мериш с него и си определяш поляритета ако нямаш по метода пероба-грешка led лентите светят само ако са правилно свързани ако не светне сменяш местата на кабелите и междо другото всички сменяеми лампипки ( на куплунг или цокъл ) са 12 волта

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Някой може ли да каже, лесно ли се сменяват тези лампички на таблото, на дисплея за часовника и температурата и в пепелника?

Възможно ли е да се подменят с LED?

Не искам да насилвам пластмасата, защото с годините е станала крехка и няма нужда да чупим допълнително.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже, лесно ли се сменяват тези лампички на таблото, на дисплея за часовника и температурата и в пепелника?

Възможно ли е да се подменят с LED?

Не искам да насилвам пластмасата, защото с годините е станала крехка и няма нужда да чупим допълнително.

Благодаря!

 

 

На таблото се сменят лесно, развиват се 2те видии отгоре, маха се пластмасата, след това се развиват 3те видии които държат километража и се издърпва напред за да се откачи от 2 букси и ще видиш отзад всички лапички.За часовника махаш пластмасата на горната част на конзолата и отзад пак ще видиш лампичката.За темп. не знам, а за пепелника просто махаш пепелника и отдолу ще видиш 2 видии които трябва да развъртиш с къса кръстачка и си готов.Не знам дали могат да се подменят с LED, само мога да ти кажа че съм пробвал за часовника с LED и не става. А и защо са ти LED след като те пак си светят бяло заради сините шапчици :P

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1114

Редактирано от Todor_carisma
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здр. колеги , вероятно не съм на правилното място но все пак.Имам едно проблемче , искам да попитам , когото каризмата ми стои повече време на слънце уплътненията много здраво залепват и трудно отварям вратата която и да е , та мисълта ми е само при мен ли е така и имали някаква вакса и нещо такова против залепването,против залеждане зимата има вакси с които се мажат уплътненията за да не замръзват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр. колеги , вероятно не съм на правилното място но все пак.Имам едно проблемче , искам да попитам , когото каризмата ми стои повече време на слънце уплътненията много здраво залепват и трудно отварям вратата която и да е , та мисълта ми е само при мен ли е така и имали някаква вакса и нещо такова против залепването,против залеждане зимата има вакси с които се мажат уплътненията за да не замръзват.

 

Силиконов спрей.

Предпазва също и пластмасата.

И най-интересното-заличава драскотини по боята за известно време

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...