Премини към съдържание

Рамо на чистачките


endo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги днес по време на така хубавият сняг ми се откачи главното рамо което задвижва чистаките ... успях да го сложа и пуснах климатроника на макс за да топи снега и да чисти само вода от стъглото за да няма напрежение и усилие в задвижването, въпросът ми е как да го направя така че да не се откачи при следващият по-силен снеговалеж. Благодаря Ви предварително за съдеиствието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам от скоро каръм мицобиши (спейс вагон) и днес реших да си сменя чистачките но за съжаление едната е хваната за рамото със 2болчета и има дупка посредата.Та това оригинално ли е или не :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес по време на така хубавият сняг ми се откачи главното рамо което задвижва чистаките ... успях да го сложа и пуснах климатроника на макс за да топи снега и да чисти само вода от стъглото за да няма напрежение и усилие в задвижването, въпросът ми е как да го направя така че да не се откачи при следващият по-силен снеговалеж. Благодаря Ви предварително за съдеиствието.

.......с мерак се прави........ :D Извади ?-ото рамо и ябълката, от която се вади рамото....предполагам, че се е извадило от механизма за дясната чистачка....хвани го на менгеме така,че ябълката да е нагоре ,към лицето ти.....сложи въпросното рамо на ябълката и вземи бормашина с бургия 4 или 5 мм.......продупчи ябълката през пластмасовата част на рамото точно в средата така, че ябълката да е пробита макс. половината ,а пластасовата част дупката я разширяваш....намираш един винт с подходящо сечение и дължина и завиваш яко докато не се стегне хубаво винта към ябълката.......монтираш обратно и си готов.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При мен се получи същия проблем, предполагам. В петъшния сняг чистачкиъе спряха. Сега моторчето работи но те не се движат. Предполагам, че се откачила тази ябълка за която говорите, но така и не можах да я открия. Дайте жокер как да стигна до нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

При мен се получи същия проблем, предполагам. В петъшния сняг чистачкиъе спряха. Сега моторчето работи но те не се движат. Предполагам, че се откачила тази ябълка за която говорите, но така и не можах да я открия. Дайте жокер как да стигна до нея.

 

Махаш раменете на чистачките. След това, пластмасата с отворите за въздуха - тя се държи на 6 или 7 щипки от този вид, дето са без контра. След като махнеш пластмасата и ще го видиш рамото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......с мерак се прави........ :D Извади ?-ото рамо и ябълката, от която се вади рамото....предполагам, че се е извадило от механизма за дясната чистачка....хвани го на менгеме така,че ябълката да е нагоре ,към лицето ти.....сложи въпросното рамо на ябълката и вземи бормашина с бургия 4 или 5 мм.......продупчи ябълката през пластмасовата част на рамото точно в средата така, че ябълката да е пробита макс. половината ,а пластасовата част дупката я разширяваш....намираш един винт с подходящо сечение и дължина и завиваш яко докато не се стегне хубаво винта към ябълката.......монтираш обратно и си готов.....

Благодаря много станаха като нови :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...