Премини към съдържание

Мигаща лампа на преден мост L200


Препоръчано мнение

Към запознатите, и най-вече към притежателите на L200 имам следното питане: при вкючване на режим 4х4 индикаторната лампа за включен преден мост започва да мига непрестанно и така продължава, независимо от движението на автомобила. След като се включи режим 4х4 с блокаж на среден диференциал обаче, мигането спира и всички индикатори светят без да примигват, вкл. и този за преден мост, както мисля,че е редно. На предишната ми кола /Паджеро 3 3,2/ мигането за включен преден мост спираше след потегляне в рамките на 10-15 метра. Един познат ми каза, че вероятно има проблем в датчика. Въпроса е, дали действително се касае за проблем или това е нормално. Иначе колата включва преден мост и всичко си работи. Става въпрос за L200, 2007 год. Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-често проблема идва от неработещ вакуум. Тоест предният мост неможе да се отблокира и за това мигат лампите. Разбира се може да е и от датчик!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-често проблема идва от неработещ вакуум. Тоест предният мост неможе да се отблокира и за това мигат лампите. Разбира се може да е и от датчик!

В моя случай лампите веднага гаснат след като се изключи предния мост, т.е. той се отблокира нормално. Просто при включването му индикаторите започват да мигат, без да минат в режим на постоянно светене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай лампите веднага гаснат след като се изключи предния мост, т.е. той се отблокира нормално. Просто при включването му индикаторите започват да мигат, без да минат в режим на постоянно светене.

В този случай има проблем с вакуумите,мембраната, която бута вилката за закл. на предния мост, вилка или муфата ,която на практика закл. предния мост......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този случай има проблем с вакуумите,мембраната, която бута вилката за закл. на предния мост, вилка или муфата ,която на практика закл. предния мост......

Благодаря за информацията! Ако проблема е такъв, това означава ли, че предния мост не включва? Защото мисля, че си работи нормално. Очевидно е, че без технически преглед няма да минем и за това искам да попитам, колко време би отнела такава диагностика? Питам, защото колата ми трябва ежедневно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Мисля, че ние с Митсубишитата сме до голяма степен късметлии, защото си имаме DJ Tymbi! Проблема вчера беше отстранен бързо, ефикасно и компетентно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...