Премини към съдържание

Лупи на Space Star


Petar_pk

Препоръчано мнение

Някой монтирал ли е прожектори ( лупи) Morimoto Mini 2.5' във фаровете на Space Star? За модела до 2003 година става въпрос, макар че те фаровете не са много по-различни.

Единият ми фар свети много добре - той е стъклен ( от 1998 година модела - само тази година се произвеждат със стъклени фарове). Но другият ми фар е под всякаква критика - разсейва навсякъде. Пробвах с фар втора употреба, но и при него покритието на рефлектора си е заминало и е същата работа.

Втора употреба фар със стъкло не мога да намеря, пък нов е над 160 лв, при това тайвански, и не знам как ще свети. Затова мисля да пробвам с лупи и халогенни крушки - няма да слагам ксенон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А обмислял ли си варианта да си пратиш рефлекторите за възстановяване ,почистване на стъклата и нови круши?След това ще ти трябва само един реглаж на фаровете.

 

п.п.Ето я фирмата ,която имам в предвид: http://ewertlak.com/gallery-autoparts.html

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С нови крушки всякакви съм пробвал - Osram night breaker plus, Philips, GE - разликата е минимална. Стъклата са ми полирани и чисти - като нови почти.

Мисля, че лупите ще е по-добро решение от рециклиране на рефлектори.

Ти пробвал ли си услугите на гореспоменатата фирма?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от друг форум , в който пишех и аз преди да сменя колата , са ги тествали и са доволни.Аз също като теб на предната кола имах проблем с фаровете.Смених крушките , но рефлекторите бяха ужасни и нищо не помогна. Бях се засилил да ги пращам на посочената фирма ,но за 50лв намерих оригинални фарове Валео с отлични рефлектори и машинки и ги взех без да се замислям.Разликата бе осезаема. Що се отнася до лупите аз имам свое виждане на нещата и то е ,че слагането на лупи се води конструктивно изменение на осветителната уредба ,което пък води до едни други неща.За това аз лично предпочитам оригиналното изпълнение и се старая да си възстановя заводските фарове, но всеки си има свое виждане на нещата.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги от друг форум , в който пишех и аз преди да сменя колата , са ги тествали и са доволни.Аз също като теб на предната кола имах проблем с фаровете.Смених крушките , но рефлекторите бяха ужасни и нищо не помогна. Бях се засилил да ги пращам на посочената фирма ,но за 50лв намерих оригинални фарове Валео с отлични рефлектори и машинки и ги взех без да се замислям.Разликата бе осезаема. Що се отнася до лупите аз имам свое виждане на нещата и то е ,че слагането на лупи се води конструктивно изменение на осветителната уредба ,което пък води до едни други неща.За това аз лично предпочитам оригиналното изпълнение и се старая да си възстановя заводските фарове, но всеки си има свое виждане на нещата.

Колеги напишете , поне от къде да купя може и нови фарове , при мен като стане мокро е ужас... и полирах стъклото(пластмасата) и лак поставих за топ. и крушки нови осрам ...нема мърдане ..даже се замислих за ксенон

дахте линк или на лични

Честита нова година и само безаварийни километри със звездолетите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги напишете , поне от къде да купя може и нови фарове , при мен като стане мокро е ужас... и полирах стъклото(пластмасата) и лак поставих за топ. и крушки нови осрам ...нема мърдане ..даже се замислих за ксенон

дахте линк или на лични

Честита нова година и само безаварийни километри със звездолетите

Привет,честита и на теб,колега аз си реших проблема с поставяне на ксенон на спейс стар 2000 г.От форума колеги изказаха какви ли не мнения,за заслепяване и т.н.Чувствах се гузен,че го сложих,но в крайна сметка по-добре да виждам и да не пребия някой, а и никакво заслепяване както се пишеше.Така,че решавай,но с ксенон не по-вече от 5000 келв.Лека вечер.

Редактирано от bacard1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май се оказа невъзможно поставянето на лупи - поне без да се реже рефлектора, защото най-малките лупи, които аз намерих бяха дълги 108 mm, пък разстоянието от рефлектора до стъклото на фара в горната част е 100 mm.

Аз си реших проблема с фаровете, като взех един рефлектор и го изплакнах с хладка вода с малко веро без да го пипам с нищо - покритието остана здраво и лъскаво като огледало, минах стъклото на водна шкурка от 1000 до 2000 и после полирах с 3М паста. Сега свети добре.

Преди не исках да мия рефлектора, за да не го прецакам, но след като го измих останах изумен.

Нови фарове има в Intercar 3000, ем- комплект и още много други магазини, но са марка TYC - който е купувал нещо от тази марка знае за какво става на въпрос - качеството е под всякаква критика. Аз лично съм купувал мигачи и щипките им дори не паснаха. Така че не ми се рискува с фарове.

Всъщност за фейслифта никъде не съм виждал фарове.

Редактирано от Petar_pk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги , вече съм почти убеден ,че решението е в лупи и ксенон и главното е да е качествен комплект а иначе четох че може да стопи рефлекторите и т.н. бели да направи . но съм съгласен с колегата че е по-добре да виждаме от колкото са мислим за заслепяване защото ...мога да кажа как карат и по Полша и Беларус честно да ви кажа товарните даже рядко сменят и си карам на магия дето се вика по азимут и дори не са Ксенон така ,че подкрепям колегата с двете ръце .Безаварийно на всички .Темата е нужна и полезна :icon_clap: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги , вече съм почти убеден ,че решението е в лупи и ксенон и главното е да е качествен комплект а иначе четох че може да стопи рефлекторите и т.н. бели да направи . но съм съгласен с колегата че е по-добре да виждаме от колкото са мислим за заслепяване защото ...мога да кажа как карат и по Полша и Беларус честно да ви кажа товарните даже рядко сменят и си карам на магия дето се вика по азимут и дори не са Ксенон така ,че подкрепям колегата с двете ръце .Безаварийно на всички .Темата е нужна и полезна :icon_clap: :icon_thumbup:

Като заслепяваш насрещните водачи, увеличаваш значително риска да те ударят при разминаване или да предизвикаш катастрофа. Така, че не давай глупави съвети!

Има си стандарти, които които са заложени в нормативни документи, а и "Спейс стар" фабрично има доста прилични светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да споря ... карал съм с лупи и на руския форум има доста писано и се вижда с ясно очертани линии снопа светлина от комплект до комплект има разлика , Съвет не съм дал никому ..изразих мнение и своето желание дали е глупаво едва ли решаваш ти . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да споря ... карал съм с лупи и на руския форум има доста писано и се вижда с ясно очертани линии снопа светлина от комплект до комплект има разлика , Съвет не съм дал никому ..изразих мнение и своето желание дали е глупаво едва ли решаваш ти . :mitsu-smiley:

ето и мнение на независими експерти след опити

Не слепят

Основное преимущество линзовых фар перед рефлекторными заключается в равномерном рассеивании светового потока. В режиме ближнего света ксеноновые фары обеспечивают четкую границу между освещенным и затемненным участком, благодаря чему исключается возможность ослепления водителей встречных автомобилей.

мога да дам и линка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне превеждайте като пускате постове от руски форум или сме длъжни да научим руски :rolleyes:

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...