Премини към съдържание

Висок разход на Carisma 1.9 Did


Препоръчано мнение

Привет колеги,

 

Колата е Mitsubishi Carisma 2001 1.9 DID 115 hp двигател, 65000 км реални (карам я от нова).

От около година постепено ми се повишава разхода градско като в момента ми е над 9.5

Колата се държи отлично иначе върви доста добре и по-високия разход е единствения проблем.

Преди ми правеше по около 7.5-8. Карам я от 4 години по един и същ маршрут всеки ден, като вярно че трафика на последък е ужас в София,

но по празниците карах също доста когато беше напълно спокойно и нямаше промяна в разхода.

Пробвах няколко пъти сипвах от различни бензиностанции резултатат беше същия.

Слагах и добавки на Redex & STP за чистене на дюзи и тн, ефект никакъв.

Закарах колата в Авто Юве да и направят диагностика, всичко беше без грешка.

Някакви идеи имате ли ?

 

Мерси предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

Колата е Mitsubishi Carisma 2001 1.9 DID 115 hp двигател, 65000 км реални (карам я от нова).

От около година постепено ми се повишава разхода градско като в момента ми е над 9.5

Колата се държи отлично иначе върви доста добре и по-високия разход е единствения проблем.

Преди ми правеше по около 7.5-8. Карам я от 4 години по един и същ маршрут всеки ден, като вярно че трафика на последък е ужас в София,

но по празниците карах също доста когато беше напълно спокойно и нямаше промяна в разхода.

Пробвах няколко пъти сипвах от различни бензиностанции резултатат беше същия.

Слагах и добавки на Redex & STP за чистене на дюзи и тн, ефект никакъв.

Закарах колата в Авто Юве да и направят диагностика, всичко беше без грешка.

Някакви идеи имате ли ?

 

Мерси предварително !

Горивата са скапани напоследък............и газта е така ............... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разход го пресмяташ или по компютъра на автомобила?

 

Миро и двете, занулявам компютъра, сипвам до горе, карам 400 км да кажем и пак сипвам и смятам, разликата е около 0.1 литър м/у показанията компютъра и тази сметка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Ако това е разход от компютъра - не се тревожи чак толкова (макар че моя дава достоверни данни). Ако обаче си го изчислил сам - или лъжат по бензиностанциите или има нещо друго :icon_hmm: . Аз съм с 1.6 бензин и в града над 9л./100км. не ми дава :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е в този случай лошо гориво или задръстен въздушен филтър, ако не си го сменял го смени и виж дали ще има промяна. Дизелите са доста капризни на тази тема, а не е лошо да пробваш и друга бензиностанция ако в момента зареждаш на една.

 

Сменян е преди 6000км като пробег и преди около година като време.

Ще взема да пробвам с филтъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пробвай да заредиш нафта в някоя бензиностанция ОПЕТ! Аз зареждам от тази на 4-ти километър и ми дава най-нисък разход в сравнение с други бензиностанции (Лукойл, Б+, ОМВ и др.) като разликата стига 1л на 100км.

 

:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...