Премини към съдържание

Ръчна спирачка


mihail30

Препоръчано мнение

За 2002 год. би трябвало отзад да е дискова спирачка. Не правиш нищо. Саморегулираща или ако предпочиташ самонатягаща. Ако си сменял или ще сменяш накладки, след смяната натискаш крачната няколко пъти до втвърдяване на педала и след това дърпаш ръчната. Ако штрака над 5 зъба, дърпаш и пускаш 5-6 пъти и всичко си идва на място. Успех с ремонта :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че е нормално, иначе жилата ще са постоянно опънати и може да задържа спирачката. И при мен в началото се вдига съвсем лесно, без никакво усилие. Има празен ход и при леко вдигане (2-3 см.) и пускане си се връща в най-долно положение от тежестта на лоста. Първия зъб е след тези 3 см. Това е при мен, а колко е нормално... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стана но пак има малко празен ход (много лесно се движи при вдигане във началото). Това нормално ли е?

Колега,направи упражнението още един път.Първите един,два зъба,усилието е минимално.За всеки случай провери захващането на самите жила под купето/понякога скобите се чупят или просто разкачат от гнездата/.Също така има гайка за регулиране захваната на края на лоста за спирачката .Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,направи упражнението още един път.Първите един,два зъба,усилието е минимално.За всеки случай провери захващането на самите жила под купето/понякога скобите се чупят или просто разкачат от гнездата/.Също така има гайка за регулиране захваната на края на лоста за спирачката .Успех!

Също така има гайка за регулиране захваната на края на лоста за спирачката

Това е решението на проблема,но мисля че се сваляше централната конзола 8 болта са

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...