Премини към съдържание

Спирачки


Skater

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Имам много странен проблем. Задните спирачки на галантино, като че ли изобщо не държат.Интересното е, че дисковете не са ръждясали.Колата като е в покой и ръчната спирачка е вдигната - няма птръгване, а ако се движи дори с 10км/ч не хваща. Другият проблен е, че от време на време ми светка лампата за ръчната на тъблото. Някой има ли представа на какво може да се дължи.

 

П.П. Малко извън запитването: При десен завой и шофиране по паваж ( неравен път ) имам едно много гадно тракане - все едно някой изпразва цял пълнител на АК 47 :( . Първо си мислех, че е един от носачите ( като сменявах накладки ) този носач ( долен ляв прав ) имаше много голям луфт и го смених, но тракането не изчезна :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Имам много странен проблем. Задните спирачки на галантино, като че ли изобщо не държат.Интересното е, че дисковете не са ръждясали.Колата като е в покой и ръчната спирачка е вдигната - няма птръгване, а ако се движи дори с 10км/ч не хваща. Другият проблен е, че от време на време ми светка лампата за ръчната на тъблото. Някой има ли представа на какво може да се дължи.

 

П.П. Малко извън запитването: При десен завой и шофиране по паваж ( неравен път ) имам едно много гадно тракане - все едно някой изпразва цял пълнител на АК 47 :( . Първо си мислех, че е един от носачите ( като сменявах накладки ) този носач ( долен ляв прав ) имаше много голям луфт и го смених, но тракането не изчезна :(

.....1.натегни си челюстите на ръчната спирачка......

.....2.сипи малко течност в казанчето, защото ти е намаляло....

.....3.вероятно имаш разбит шарнир на кривия носач....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само шарнира ли да сменя или и носача "барабар" с него?

А и ако сменям шарнир... само единия или и на др колело?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само шарнира ли да сменя или и носача "барабар" с него?

А и ако сменям шарнир... само единия или и на др колело?

.....сменя се целия носач....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само шарнира ли да сменя или и носача "барабар" с него?

А и ако сменям шарнир... само единия или и на др колело?

Само шарнир не можеш да смениш, той си е на носача изработен, ама и носача не сменяй докато не се убедиш, че шумът идва точно от него, за да не стане така, че пак да си го има после .;)

Също и челюстите на ръчната спирачка не ги барай, щом не можеш да тръгнеш на ръчна, значи са си добре ..:)

Проблема със задните спирачки идва от друго място, хидравличен разпределител, АБС- модул или спирачна помпа .. Има доста писано за тези неща из форума, потърси в по старите теми .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За носача, вече смених един :( ама шумът си остана: ето този е сменения

http://mitsubishito....&product_id=509

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сменил преден ляв носач, не чакай клопането да изчезне. Не е било от това. Там може да е разбито до откъсване, но няма да клопне нито веднъж. При шарнирите на кривия носач вече е съвсем различно - клопат, тракат ... износват се, нормално. Поне се обаждат когато трябва да се сменят.

Това тракане по паваж и в десен завой да не би е да е износено външно каре? Чува се характерно прещракване -так-так-так-так-так и колкото повече газ даваш, толкова повече се усилва. Или искаш да кажеш че клопа по паваж и движение направо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...