Премини към съдържание

Теч на вода.


Препоръчано мнение

Здравейте.В краката ми от дъждовете и при миене навлиза вода.Запознати предложиха да махна решетката под чистачките и да почистя боклуците отдолу,те запушвали и водели до теча.Лесно ли се маха тази решетчица??Накратко ,който може,да ми опише процедурата.Дали трябва силикон зазалепяне на решетката???Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалял съм мойта решетка, трябва да развиеш 2-те гайки на чистачките, за да им свалиш рамената. Трябва някак да си бележиш къде са стояли чистачките на прозореца точно, за да не стане голяма занимавка с наместването им после. После имаш няколко малки видии и се изважда пластмасата. Самата пластмаса е закопчана по ръба. Не е залепена никъде. Аз я свалях веднъж и залепих със силикон отдолу на решетките мрежа за комари, от тази тъмната, защото влизаха много мъхове от тополите в парното и в купето, защото нямам поленов филтър. Под решетката има празно място като леген, от там се събира водата от решетките и се изтича през отвори в ламарината. Възможно е да са задръстени с кал и листа тези отвори и да ти тече от някои други отвори за кабели примерно в купето.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалял съм мойта решетка, трябва да развиеш 2-те гайки на чистачките, за да им свалиш рамената. Трябва някак да си бележиш къде са стояли чистачките на прозореца точно, за да не стане голяма занимавка с наместването им после. После имаш няколко малки видии и се изважда пластмасата. Самата пластмаса е закопчана по ръба. Не е залепена никъде. Аз я свалях веднъж и залепих със силикон отдолу на решетките мрежа за комари, от тази тъмната, защото влизаха много мъхове от тополите в парното и в купето, защото нямам поленов филтър. Под решетката има празно място като леген, от там се събира водата от решетките и се изтича през отвори в ламарината. Възможно е да са задръстени с кал и листа тези отвори и да ти тече от някои други отвори за кабели примерно в купето.

Благодаря.Тази събота ще свърша част от нужната работа.

Редактирано от Георги Станчев Георгиев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е от там.

Влизал ли си в дълбоки локви или да си я оставял в наводнена улица?

Мисля, че вода влиза през вратите..

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...