Премини към съдържание

Къде се намира горивния филтър при 4G18 Mitsubishi Lancer 1.6 98к.с.


GALABOV

Препоръчано мнение

Здравейте на всички !от няколко дни съм горд собственик на горе цитираното возило(4G18 Mitsubishi Lancer 1.6 98к.с 2004г комби.) ,но тук в Хасково днес отидох да си сменя масло и филтри и се натъкнах на ,според мен некомпетентност на служителите на сервиза.не знаеха къде е горивния филтър и дали се сменя и как сстава това....ще съм благодарен на вашата помощ, мога ли аз да си го сменя сам.в смисъл изисква ли се особени технически познания ...също така и по други въпроси ако може да ми окажете помощ .....примерно колко литра масло хваща двигателя....на коя марка филтри да се доверя!!като цена горе-долу е колко е смяната като цена на консумативи ролки и ремъци... ами май за сега това ме вълнува ,ако може някой да ми помогне ще съм благодарен!!!!Ако темата е разисквана в предишни теми се извинявам предварително ,но не успях да намеря удволетворяващи отговори!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички !от няколко дни съм горд собственик на горе цитираното возило(4G18 Mitsubishi Lancer 1.6 98к.с 2004г комби.) ,но тук в Хасково днес отидох да си сменя масло и филтри и се натъкнах на ,според мен некомпетентност на служителите на сервиза.не знаеха къде е горивния филтър и дали се сменя и как сстава това....ще съм благодарен на вашата помощ, мога ли аз да си го сменя сам.в смисъл изисква ли се особени технически познания ...също така и по други въпроси ако може да ми окажете помощ .....примерно колко литра масло хваща двигателя....на коя марка филтри да се доверя!!като цена горе-долу е колко е смяната като цена на консумативи ролки и ремъци... ами май за сега това ме вълнува ,ако може някой да ми помогне ще съм благодарен!!!!Ако темата е разисквана в предишни теми се извинявам предварително ,но не успях да намеря удволетворяващи отговори!!!

Добре дошъл! :mitsu-smiley:

Мотора събира около 3.3литра масло. ползвам филтър МАН, но със сигурност не е най-доброто. Горивния филтър не съм го сменял, но може би е отзад (тук трябва някой по запознат).

Успех! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! :mitsu-smiley:

Мотора събира около 3.3литра масло. ползвам филтър МАН, но със сигурност не е най-доброто. Горивния филтър не съм го сменял, но може би е отзад (тук трябва някой по запознат).

Успех! :drinks:

 

 

:)) благодаря за отделеното време ,но на мен ми се искаше да го сменя все пак този бензиновия ,ама явно за сега няма да е !!!но все пак ако някой може да помогне ще се радвам!!!има ли някаква особеност при монтаж-демонтаж на въздушния филтър ,защото възнамерявам аз да си ги сменя!!!Също така ме интересува как се сваля жабката за да сменя филтъра там!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет! Горивният филтър се сменя на пробег от 150 000 км съгласно сервизната книжка. Мисля, че е някаква цедка в резервоара и не се сменя особено лесно.

 

Аз ползвам следните филтри:

 

Въздушен филтър - BOSCH 1457433969 (S3969) - цена 18 лева (Продава се например в Киров Бош)

Карбонов филтър (купе) - ZAFFO 543 - цена 26 лева (продава се например в Евро 07)

Маслен филтър - MITSUBISHI MZ690070 - цена 20 лева или BOSCH 986452041 (P2041) - около 10 лева

 

Оригиналните въздушни филтри на мицубиши са много по-скъпи.

 

Аз сипвам моторно масло Diamond Performance 5W40 на Мицубиши. Цената е около 20 лева/л. Трябват около 3 - 3,3 литра.

 

Ето и малко информация за ремъците (цените са от 2011):

- ангренажен ремък Gates 5535XS 124,80 лв.

- ролка на ангренажен ремък SKF VKM75625 63,20 лв.

- ремък алтернатор Gates 5PK903 17,30 лв.

- ремък хидравлика Gates 5PK1063 20,10 лв.

 

Надявам се това да е достатъчно засега... ако имаш други въпроси - пиши :)

Редактирано от farkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Горивният филтър се сменя на пробег от 150 000 км съгласно сервизната книжка. Мисля, че е някаква цедка в резервоара и не се сменя особено лесно.

 

Аз ползвам следните филтри:

 

Въздушен филтър - BOSCH 1457433969 (S3969) - цена 18 лева (Продава се например в Киров Бош)

Карбонов филтър (купе) - ZAFFO 543 - цена 26 лева (продава се например в Евро 07)

Маслен филтър - MITSUBISHI MZ690070 - цена 20 лева или BOSCH 986452041 (P2041) - около 10 лева

 

Оригиналните въздушни филтри на мицубиши са много по-скъпи.

 

Аз сипвам моторно масло Diamond Performance 5W40 на Мицубиши. Цената е около 20 лева/л. Трябват около 3 - 3,3 литра.

 

Ето и малко информация за ремъците (цените са от 2011):

- ангренажен ремък Gates 5535XS 124,80 лв.

- ролка на ангренажен ремък SKF VKM75625 63,20 лв.

- ремък алтернатор Gates 5PK903 17,30 лв.

- ремък хидравлика Gates 5PK1063 20,10 лв.

 

Надявам се това да е достатъчно засега... ако имаш други въпроси - пиши :)

 

 

Супер!!! много благодаря за инфото:)смених вече маслото и филтрите,освен горивния, за сега него ще го оставя и лятото ще го видя къде е !!!!Имам возилото от около месец и в най общ план се държи добре освен ,че започна да скърца отзад (амортисьорите са здрави),а скърцането е доста дразнещо!!!Скоро време трябва да сменя и ролките и ремъците и доколкото разбирам е само една ролка и три ремъка?!поздрави и весело посрещане на празниците!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер!!! много благодаря за инфото:)смених вече маслото и филтрите,освен горивния, за сега него ще го оставя и лятото ще го видя къде е !!

Инфото изобщо не е актуално .:)

Ремъка на Гейтс е 30- 40 лв., ролката около 50 лв. пистовите и те са по евтини .

Горивния филтър ти е в резервоара .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инфото изобщо не е актуално .:)

Ремъка на Гейтс е 30- 40 лв., ролката около 50 лв. пистовите и те са по евтини .

Горивния филтър ти е в резервоара .

 

 

Благодаря на всички за отделеното време,а що се отнася до горивния филтър ,нужно ли е демонтиране на резервоара за да се смени щом се намира там или има друг начин.?В няколко сервиза изказват различни мнения ,,нямаш горивен филтър,,или ,,този филтър не се сменя,, други ми казват ,,той върви заедно с бензиновата помпа в резервоара и е неразделна част от нея,,а дефакто бог знае кой е прав !!!За тампоните отзад мисля да ги напръскам с 40wd ,поне така ме посъветва един познат ,който имаше същия проблем с друга марка возило ,но по този начин го реши!!!.Поздрави на всички и весело посрещане на Нова Година!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...