Премини към съдържание

Пак светна чека помогнете за Аутлендър 1


Препоръчано мнение

Преди време ми светна чека и се оказа грешка 0420, така смених сонда ламдата номер 2 а преди това свещи и въздушен филтър и направих ресет на колата и след 800 км точно пак ми светна чека някой може ли да ми каже от какво може да е ?

Колата е Аутлендър 2000 4по4 2003 год с двигател 4G63.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега освен пак да я закачиш и да видиш какво ще излезе като грешка . Може да е нещо дребно и да е нужно само да се изтрие грешката .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се движи нормално и разхода на гориво е в норми, предполагам някоя от сондите. Моят Аутлендър ми го направи същия номер. Първо горната сонда на колекторите сдаде багажа с подгрева, смених я и след няма и 1000 км и тази на катализатора и тя. :) Ще стане ясно след като се закачи на осцилоскопа. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се движи нормално и разхода на гориво е в норми, предполагам някоя от сондите. Моят Аутлендър ми го направи същия номер. Първо горната сонда на колекторите сдаде багажа с подгрева, смених я и след няма и 1000 км и тази на катализатора и тя. :) Ще стане ясно след като се закачи на осцилоскопа. :)

 

 

 

Първата сонда е сменена преди 5 год. и 60/70 хил км. а втората е сменена преди 800км. Инъче като пипнеш отзад гарнето не ти цапа дори пръста...Разхода е нормален 8 извън градско и 10/11 смесено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Закачихме я вчера и показа пак П 0420 тоест катализатора и майстора тук ми казва че неможело да мине на преглед ако е без катализатора поне тук в испания.. Дайте някаква идея дали да се пробва със сеператор за втората сонда, дори гледах в някакъв американски сайт за мини катализаторче на втората сонда? :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...