Премини към съдържание

Ел.стъкла


chardakov123

Препоръчано мнение

Здравете колеги,точно когато започва дъждовният сезон и двете предни машинки за стълата отказаха да работят.Дали някои има по-подробна схема на въпросната машинка защото от тази която виждам във форума не става ясно.Може ли някои да ме ориентира каква е цената на стъкклоповдигащото устройство,има ли го по отделно само моторчето или цялото е комплект,трудно ли се намират и дали смяната му е трудоемка.Колата е Каризма 1,8 ,116 к.с.

1996 г. vin номер XMCLDA2ATF018606.

 

Благодаря на всички предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно е да откажат едновременно и двете...Търси ли проблема другаде? С четири ел ст. ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно е да откажат едновременно и двете...Търси ли проблема другаде? С четири ел ст. ли си?

 

Да с четири ел стъкла съм,не исках да кажа ,че и двете в рамките на една седмица се развалиха.За предно дясно мисля ,че някаква бяла пластмаска се отчупи от самото моторче а другото в момент на сваляне просто пропадна,а днес в дъжда нямах желание да търся проблема.Най-вероятно да се е скъсало въжето за да пропадне така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да с четири ел стъкла съм,не исках да кажа ,че и двете в рамките на една седмица се развалиха.За предно дясно мисля ,че някаква бяла пластмаска се отчупи от самото моторче а другото в момент на сваляне просто пропадна,а днес в дъжда нямах желание да търся проблема.Най-вероятно да се е скъсало въжето за да пропадне така.

 

Аха,ясно.Кофти съвпадение...Машинки се намират,не много лесно,...аз имах и като ги свалях от вратите на донора си "начупих " пръстите :icon_doh: .Вземай целия механизъм ,както си е с водача и жилото...

Успех колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Самата машинка,ако е комплект(механизъм с моторче) се сменя лесно.Аз не можах да намеря машинка за предна дясна врата и се наложи да сменям жило.Развалих две жила и на третото уцелих размера.За съжеление не премерих дължината на жилото,но по спомен е около 1.90м.Цената на едно жило е около 2лв.Изолзвах жила от велосипеди.Вече половин година машинката си работи без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, здравейте.

Имам едно въпросче, някой знае ли дали жилото от ръчна машинка е еднакво с тази на ел. машинката - по специално за предните врати?

Ако някой има идея, ще съм много благодарен.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте.

Имам едно въпросче, някой знае ли дали жилото от ръчна машинка е еднакво с тази на ел. машинката - по специално за предните врати?

Ако някой има идея, ще съм много благодарен.

Аз мисля че ръчните са на зъби,не съм много сигурен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...