Премини към съдържание

Компресор климатик


GreenY_RiZzLa

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги, имам един въпрос за климатика на колата. Тя е Галант 2.5, но я взех без компресора. Та въпроса ми е задължително ли трябва да взема компресор от 2.5 или ще стане и от 2.0, 2.4 и от дизела. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително от 2.5 трябва да вземеш .

Даже ако ти няма и тръбопровода за ниското налягане от компресора, ако си с ляв волан, задължително от кола с ляв волан, защото на деснячките е с различна извивка и опира тръбата в хидравликата и не може да се монтира .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така мислех да си монтирам на 1.8 Галанта 4g93 и се оглеждах за части, но се сблъсках с този проблем. Даже май останах с впечатление, че може да се ползват и компресори от други двг., но закрепването - крепежната планка и т.н. е специфична за всеки двигател и не можах да си намеря за моя.

 

Правилно ли съм разбрал - това ли са основните разлики, свързани с компресора? И само от друг същия двигател ли ще стане?

(Или трябва да е от точно същия модел кола? - по-скоро въпросът ми е към какви коли да се насоча за донор.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително от 2.5 трябва да вземеш .

Даже ако ти няма и тръбопровода за ниското налягане от компресора, ако си с ляв волан, задължително от кола с ляв волан, защото на деснячките е с различна извивка и опира тръбата в хидравликата и не може да се монтира .

 

Абе аз като го гледах, навсякъде по сайтовете ми даваше, че е еднакъв с тоя на дизела (еднакъв партномер). Ся не съм ги сравнявал в реалния свят и не знам дали е истина. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като го гледах, навсякъде по сайтовете ми даваше, че е еднакъв с тоя на дизела (еднакъв партномер). Ся не съм ги сравнявал в реалния свят и не знам дали е истина. :)

Не ти трябва реален свят, :) сравни им само ремъците и ще се сетиш . При дизела е 5 канален, при 2.5 е 6 канален или пистов, както ти е по лесно ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...