Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Изчистване на таймера за сервиз


na4о

Препоръчано мнение

Имам Ленсер 2008, бензин 1.8 и тази година реших да не ходя в балкан стар да ми сменят маслото както обикновено а отидох моя майстор да ми го смени.

Обаче не ми беше изчистил таймера за следващо влизане в сервиза и прочетох как става от книжката и си го занулих сам.

Обаче вместо да ми даде 20000км или 12 months до следващ сервиз ми даде 5400км или 24 months до следващ сервиз, което е супер странно.

Някой знае ли как да го оправя, че ме дразни и случвало ли ви се е.

Досега все в Балкан Стар са ми го нулирали след смяна на масло.

 

Поздрави,

Наско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е подобно положението. При нулирането ми показа 21к или 11 месеца. Пробвах да го нулирам отново, но само ми добави още един сервизен интервал - стана нещо от сорта на 36к или 23 месеца. Помислих, че съм минал на друго отчитане на интервала и си поиграх да ги сменявам(JPN, EU, US, AUS), оказа се, че съм си бил на правилното. Като се върнах пак на отчитането за Европа си ми върна 21к или 11 месеца. Предполагам, че компютъра си помни първоначалната дата и километри и си смята за всяко следващо според тях. Само дето ако е така, като закъснея с месец или подраня при нулиране ще ми показва не 12 месеца до следващото, а 11 или 13.

 

Според мен това може да се оправи с техния диагностичен компютър. Понеже не ми се ходи за това до дилърите ще изключа сервизното припомняне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не :). Трябва да го клиърнете. Имаше го някъде в нета. През телефона съм и ми е трудно да търся. Намерете го и ще се оправите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...