Премини към съдържание

Проблем с парктроник


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Тия дни ми се появи един проблем с парктроника - при включване на задна - започва да пищи непрекъснато.

Моите наблюдения са, че този проблем се появява в дъждовно време, което ме навежда на мисълта за проблем със сензор/датчик.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Интересува ме, дали мога да заменя само един датчик, или трябва да сменям целия парктроник, а и ако някой знае за какви цени става на въпрос...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Следващият път като стане така, слез и издухай водата от датчика и виж има ли промяна.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление - не става дума само за попадане на вода.

Проблема продължава да съществува и няколко дена след като е спряло да вали дъжд/сняг.

Поведението определено ме навежда на сензор/датчик, но идея си нямам възможна ли е частична замяна ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не би трябвало да имаш проблем с подмяната на сензор, но първо се убеди дали е точно това проблема, може и да е проблем с управляващия модул или окабеляването. Ако ти е възможно пробвай да разкачиш датчиците всички заедно и после един по един закаш, би трябвало да са на букси с малки закопчалки от вътрешната страна на бронята (не знам дали имаш достъп до тях). ако пищенето изчезне значи е датчик. Самия датчик би трябвало да е захванат за бронята с някаква закопчалка. Иначе като цена на датчик е около 50-70 лв. Съветите ми са на база опита ми с БМВ Е90, дано да съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Ако времето позволява утре ще легна под колата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес тествах сензорите - всичките отчитат ОК, но при по-внимателен оглед, сякаш средните два се различават от страничните.

При страничните ядрото на сензора, уплътнителя (гумата) и периферията са на едно ниво, докато при другите два - сякаш разделителната гума е по-навътре (усеща се при пипане).

Гледам по схемите, че страничните са с номер 85879, докато средните са с 82750.

Моля споделете и при вас ли е така.

Прилагам и малко снимки.

 

Благодаря на xcm - сензорите наистина са с цокъл за включване.

Редактирано от bbojinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Аз имах същия проблем и се оказа,че има хлабави пинове по куплунзите.

Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа влязла вода в куплунга. След почиставане и подсушаване, нещата вече са ок. Благодаря на всички, които се отзоваха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...