Премини към съдържание

Здравейте, имам проблем с ускоряването.


tursq 4asti

Препоръчано мнение

Лампата чек енджин свети ли? Дали ако влиза въздух примерно от някъде освен от дросела ще беднее сместа и да не достига гориво примерно...това ме съмнява защото ако дърпа въздух от някъде можеби ще вдига обороти на място. Да не би ремъка да е прескочил зъб и да не успява да влиза колкото трябва гориво въздушна смес заради нарушено газоразпределение. Колкото повече аргументи даваш толкова е по лесно да ти се помогне. Пробва ли с откачане на буксата на дебитомера...тая кутиика в маркуча за въздуха дето седи преди дросела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампата чек енджин свети ли? Дали ако влиза въздух примерно от някъде освен от дросела ще беднее сместа и да не достига гориво примерно...това ме съмнява защото ако дърпа въздух от някъде можеби ще вдига обороти на място. Да не би ремъка да е прескочил зъб и да не успява да влиза колкото трябва гориво въздушна смес заради нарушено газоразпределение. Колкото повече аргументи даваш толкова е по лесно да ти се помогне. Пробва ли с откачане на буксата на дебитомера...тая кутиика в маркуча за въздуха дето седи преди дросела.

Лампата не се казва чек енджин, а джеки чан, :lol: близки са по произношение и за това ги бъркаш .:D Като я види човека да свети и него го боли главата ..http://forum.mazdabg...le.php?id=21128

 

И аз бих заложил на дебитомер или грешна центровка, но колегата не казва каква точно е каризмата, може и да няма дебитомер ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за което гворя дебитомер ли е какво е точното му наименование не може ли да му откачи буксата и да пробва да запали и да види как ще е...или...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дебитометра когато го откача, колата почти изгасва и пак не иска да вдигне повече от 4000 оборота.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написах тука за ремъка ама никой не казва-да не да е прескочил зъб...и изобщо какви са симптомите ако прескочи зъб. Мисля за това понеже знам че има спортни валове с по големи градуси на пълнене и испускане на газовете...мисълта ми е да не би да е прескочил ремъка и да не може да ппъли добре цилиндрите...? Изобщо се бърка газоразпределението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо става досиетата Х тука с тая кола...не можем да разгадаем проблема и лошото е че майсторите и те не са писали скоро. Чудя се кое остана да като причина. Свещите каза че си ги сменил...иначе по тях може поне да се разбере дали ходи достатъчно гориво или не. Ако има достатъчно гориво вече мисля,че е редно са ггледт токовете и дали може достатъчните гориво и въздух да се запалват когато трябва и да изгарят както трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тея коли имат ли датчик за положението на дросела...забравих да питам знаещите, че ако има залагам сега на това. Просто симптомите са такива...не се форсира колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За TPS говоря...и за момента за друго не се сещам, а и според мене е много вероятно тука да и проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно не знам но със сигурнос е или на самия дросел което по вероятно понеже все пак отчита колко е отворена клапата или някъде около дросела. Гледай за няква букса по дросела. Тоя датчик както казах отчика колко е отворена клапата. Ако не работи колата не може да се изреже, защото ти даваш газ и клапата се отваря но какво отчита датчика само той си знае. Примерно датчика си мисли че клапата е отворена наполовина а ти всъщност ще изсъртиш газта от натискане...и все пак това е предположение и не казвам че 100% там е проблема.

 

А между другото опитвал ли си да дадеш газ направо от дросела...да не би да е хлабаво жилото за газта...въпреки че не ми се вярва но все пак...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 3 месеца ...

Реших проблема махнах калъфа на акумулаторът и сега вече взима достатъчно въздух.

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...