Премини към съдържание

Спирачна система


social1986

Препоръчано мнение

Здравейте колеги :)

Мисля сега ноември месец да поналея малко ресурс в Мицу :) Мисля да сменя предните дискове, накладки отпред и отзад и да му взема 4 зимни гуми. Колата е 2,0 136 коня 1997. Предполагам е с 256мм дискове. Ако може да ми кажете каква марка дискове и накладки да си взема и колко струват, за да видя дали ще мога да ги направя всички тези неща през ноември или част от тях ще останат за декември :) Благодаря предварително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добър заместител на ОЕМ е АТЕ. Но търси оригинални, че има и фалшификати!

Около 220 лева са дисковете или там както си ги намериш, ако имаш намаления.

ЛИНК

ЛИНК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здр.колеги,ще използвам темата на колегата да попитам....този спирачен комплект,може ли да се 'преправи' за Галант ?

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=125124&pid=1204211&st=0entry1204211

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здр.колеги,ще използвам темата на колегата да попитам....този спирачен комплект,може ли да се 'преправи' за Галант ?

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=125124&pid=1204211&st=0entry1204211

 

Дай отправна точка - с кой шенкел си - 128 или 158мм (междуболтово за монтаж на апаратите).

Със 128мм - imho - кофти размер, преправянето към алтернативни спирачни системи е по-трудно от към напасване на скобата на спирачния апарат(е пасва Brembo от Fiat Coupe 20V Turbo,евентуално с преходник Brembo от 406 Coupe 3.0 - 82мм междуболтово, скобите на спирачните апарати ATE от някой VAG модели и Volvo са с 94мм междуболтово).

Със 158мм избора за преправяне е доста по-широк.

 

На прима виста - тия дискове няма как да ги ползваш на 4x114.3, на 5x114.3 може и да влезнат, но диаметъра на главината трябва да се свали от 145мм на 139мм[/url] (hint - виж дисковете на VAG групата - 312x25мм 5x112).

 

Варианта за преминаване към ATE апарати го обмислям и аз. Но първо ще мина към 5х114.3 и 16" гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...